9 مورد از مشکلات ویندوز 10 و راه حل سریع رفع آن 💻 ⚠️

اگر اپهای ویندوزی روی دستگاهتان داشتید میتوانید از طریق فروشگاه ویندوز نسبت به بهروزرسانی آنها اقدام کنید. این سناریو، مثالی از تجربهی پویایی است که ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت اغلب از آن صحبت میکند و اینکه چگونه یک دستگاه میتواند بدون آنکه یک گوشی ویندوزی باشد، گوشی همراهی برای ویندوز محسوب شود.نظر شما چیست؟ در صورتی که در هنگام استفاده از نسخهی اوریجینال و قانونی ویندوز، میتوانید از قابلیتهای ذخیرهی ابری مایکروسافت استفاده کنید و تمام اطلاعات خود را در محلی امن بدون هیچ تهدیدی حفظ کنید. این فرایند را باید تا زمانی تکرار کنید که تمام ویجتها طبق نیازتان در جایگاه مناسبی قرار بگیرند.

در این مرحله، فرایند به حالت ایمن در ویندوز 8 یا ویندوز 10 همان است. یعنی اکنون در Windows 10 20H2، با تغییر رنگ سیستم عامل به حالت های تیره یا روشن، خواهید دید که آیکونها خود را با تم انتخابی شما هماهنگ میکنند، طوری که پس زمینه تیره و یا روشن آیکون برنامهها، با تم تیره و روشن ویندوز هماهنگ شود. همچنین ویژگی بروزرسانیهای خودکار در این سیستم عامل، ویندوز ۱۰ را به یک سیستم عامل پویا و بهینه بدل کرده است. روش دیگری نیز برای اکتیو کردن ویندوز ۱۰ با استفاده از فعال کننده های رایگان می باشد.

ویندوز 11 نیز از این قاعده مستثنی نیست و نرمافزارهای زیادی برای فعالسازی آن ارائه شده است. اما ممکنه یه آپدیت جدید نصب کرده باشید و ویندوز نیاز به فعالسازی مجدد داشته باشه. کامپیوتر شما راه اندازی مجدد می شود و ویندوز شما فعال می شود. برای فعال کردن این سیستم عامل ما نیاز به لایسنس آن داریم. برنامههایی که منحصراً برای ویندوز 10 طراحی نشدهاند میتوانند مشکلات زیادی را برای سیستم عامل ایجاد کنند. توجه داشته باشید که ممکن است Windows Defender و یا دیگر نرمافزارهای آنتیویروس، بهاشتباه این فایل را به عنوان عامل مخرب، شناسایی و آن را حذف کنند.

اما توسعه دهندگان قول می دهند به زودی نسخه را بر روی سیستم عامل Mac راه اندازی کنند. در ویندوز ۱۱ میتوانید برنامههای اندروید را روی رایانه شخصی خود حتی با سیستم عامل ویندوز دانلود کنید. یکی از شبیه سازهای زیر را دانلود و نصب کنید و سپس می توانید هر برنامه اندرویدی را نصب کرده و از آن در رایانه ویندوز ۱۰ استفاده کنید. باید به این نکته توجه داشت که رایانه شما نیز به عنوان یک هاب اشتراک بروزرسانی برای دیگر کاربران ویندوز 10 استفاده می شود.

بسیاری از کاربران به دلایل مختلف از جمله، نداشتن پیشنیازهای نصب (Secure Boot و یا TPM 2.0)، ترجیح به نصب یک ویندوز جدید یا حتی نصب ویندوز برای اولینبار روی دستگاه جدیدشان، از روش معمول ارتقا به ویندوز 11 استفاده نمیکنند. اصلاً میتونید نسخهی اورجینال ویندوز رو از سایت مایکروسافت دانلود کنید و بعد از نصب، اون رو با برنامههای مختلف که به اسم کرک شناخته میشه، فعالسازی کنید. بعد از نصب نرم افزار را باز کنید. بعد از نصب کردن ویندوز، اولین کار اینه که اونو اکتیو کنیم.

شخصاً ، من از اولین روش برای فعالسازی ویندوز ۱۰ خود به صورت رایگان و دائمی و بدون فعال کننده یا کلید استفاده کردم. من معتقدم که تا به حال ، شما توانسته اید ویندوز ۱۰ خود را به صورت رایگان و بدون استفاده از کلید محصول فعال کنید. گزینه اول آپدیتها را دانلود میکند اما بدون اجازه شما این آپدیتها نصب نمیشوند، گزینه دوم نیز از شما برای دانلود آپدیتهای جدید و نصب آنها اجازه گرفته میشود.

فقط در همین دو آپدیت نیز حقهها و امکانات مخفی زیادی وجود دارد که میتوانیم با استفاده از آنها تجربهی خود در استفاده از ویندوز 10 را بهبود دهیم. بروکر آلپاری بیش از دو دهه تجربهی کاری در ارائه خدمات بروکری دارد. گرچه در شرایط واقعی من انتظار تفاوت های حسابی را داشتم، اما تقلا های من بی فایده بود و این سه سیستم عامل تازه نصب شده فقط یک یا دو ثانیه با یکدیگر اختلاف زمانی داشتند. وقتی یه شرکت یک موبایل رو تولید میکنه ، مبالغ هنگفتی رو برای برنامه نویسی سیستم عامل اون گوشی هزینه میکنه .

اگر نمیدانید برنامه انی دسک چیست روی لینک کلیک کنید. حالا در پنجره CMD فرمان DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth را تایپ کنید. برای اجرای دستور Enter را کلیک کنید و پنجره های شما بلافاصله فعال می شوند. پنجره جدیدی باز ­میشود که در قسمت پایینی آن، وضعیت فعال یا اکتیو بودن یا نبودن ویندوزتان را مشاهده میکنید. در قسمت جستوجوی ویندوز، عبارت Command Prompt را وارد کنید. عبارت regedit را در آن تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.

۶.USB debugging را فعال کنید. برای انتقال تصویر از گوشی سامسونگ به کامپیوتر از طریق قابلیت بلوتوث رابط بلوتوث را به کامپیوترتان متصل کنید یا در صورت مجهز بودن کامپیوتر به قابلیت بلوتوث آن را فعال کنید. پس از نصب ویندوز 10، مایکروسافت به مدت 30 روز به شما فرصت میدهد تا از ویندوز استفاده کنید و آن را مورد سنجش خود قرار دهید و چنانچه از قابلیتهای ویندوز راضی بودید میبایستی نسبت به خرید شماره سریال قانونی(لایسنس اورجینال ویندوز) اقدام کرده و ویندوز خود را از طریق اینترنت فعال کنید.

اگر ویندوز فعال نباشد چه میشود؟ با اینکه در ایران انتخاب محصولات اوریجینال و قانونی میتواند سخت باشد اما اگر از افرادی هستید که به حریم شخصی خود و اطلاعاتی که در اختیار دارید، ارزش قائل هستید و دوست دارید بهترین استفاده را از بزرگترین و محبوبترین سیستم عامل جهان ببرید، بنابراین تهیه ویندوز اوریجینال و قانونی میتواند انتخابی باشد که یک بار انجام میدهید و برای مدتها از مزیتهای آن استفاده میکنید.

اما در اصل Wine یک لایه سازگاری است که به اپلیکیشن های ویندوز اجازه می دهد روی سیستم عامل های دیگر اجرا شوند. حتی اگر شما فقط مشکلات عجیب و غریب با اپلیکیشن هایی دارید که بارگذاری نمی­شوند یا کرش کرده­ اند و قادر به حل آنها با یک راه دیگر نیستید، بهتر است شما گزینه chkdsk و چک کردن دیسک را در نظر بگیرید. وقتی پیغامی مبنی بر راه اندازی مجدد کامپیوتر دریافت می کنید ، Y را وارد کرده و Enter را کلیک کنید. خب، اگه ویندوز کرک شده باشه که معمولاً نیازی به کرک کردن مجدد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید