یزد شهر سنت و اصالت است

توصیۀ اکید میزبون به این دسته از افراد تشنۀ دانستن و تجربیات منحصر به فرد سفر به شهر هزار رنگ یزد است. برای آن دسته از افراد که از سفرهای جادهای لذت میبرند، بهترین گزینه سفر زمینی به شیراز است. برای رزرو تور شیراز با بهترین قیمت، کافی است پس از جستجوی مقصد و تاریخ سفر خود در فهرست تورهای شیراز که به شما نمایش داده میشود، هتل دلخواه خود را انتخاب کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید. در مرحله بعد میتوانید بین پیشنهادهای موجود، پرواز رفت و برگشت خود را نیز انتخاب و رزرو خود را نهایی کنید.

25- حافظیه شیراز ۶۵ سال بعد از درگذشت حافظ به دست وزیر حاکم آن زمان شیراز ساخته می شود و در طول سال ها، مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است. در حال حاضر زربافی و سکمه دوزی همچنان رواج دارد. شیراز از شهرهای بزرگ ایران است و در بخش مرکزی استان فارس و در ارتفاع 1486 متری از سطح دریا قرار دارد. برای خرید و تفریح به مجتمع تجاری خلیج فارس شیراز و بازار وکیل شیراز بروید. بهترین مسیر جاده ای برای رفتن به استان فارس از تهران، این است که وارد جاده قم شده و از آنجا وارد استان اصفهان شوید.

پولادکاف پیست اسکی شیراز است که در سال 1381 افتتاح شده و یکی از بهترین مکان های تفریحی در شیراز به شمار می رود. بازار صنایع دستی و پوشاک، سوغاتی، حمام های قدیمی، برج و بارو و ساختمان های قدیمی، عمارت ها و باغ ها از جمله اماکن نزدیک به هتل هستند. قیمت تور شیراز هوایی به دو عامل هتل و پرواز بستگی دارد. تور لحظه آخری شیراز در واقع توری است که تا لحظات آخر پر نشده و ظرفیت خالی دارد، به همین خاطر با قیمت کمتری به فروش میرسد.

شهر اصیل و تماشایی یزد یکی از آن مقاصد سفر است که به هیچ عنوان نباید از آن دست خالی برگردید. اگر دوستدار طبیعت هستید قطعاً تنگ تیزاب یکی از جاهای دیدنی شیراز است که در زمان سفر به این شهر آن را نباید از دست بدهید. در ضمن مردم شیراز اعتقاد قوی به این امامزاده دارند. آرامگاههای شاعران اسطوره و معروف ایرانی مثل حافظ و سعدی و باغهای ایرانی بینظیر، تخت جمشید و پاسارگاد باشکوه، همگی در شهر شیراز قرار دارند.

باغ خلیلی در شرق شهر شیراز قرار دارد و به همت یکی از بازرگانان ایرانی به نام محمد خلیل خلیلی و همچنین پسرش ابراهیم خلیلی ساخته شده است. این آرامگاه در باغ سرسبزی جا خوش کرده است و چیدمان ردیف درختها، باغچههای پر از گل و حوضهای آبی، سبک طراحی باغ ایرانی را به شما یادآور میشود. در فاصله چند کیلومتری از تخت جمشید، سه سنگ نگاره بر دیواره کوهی نقش بسته است. همچنین مقبره خواجوی کرمانی، از دیگر مکان های دیدنی شیراز، در چند متری این دروازه واقع شده است. اگر میخواهید با خودرو شخصی به شیراز سفر کنید و سفری اقتصادی داشته باشید، میتوانید رزرو هتل های ارزان شیراز و یا اقامتگاه های شیراز را از سایت علی بابا انجام دهید.

برای خرید تور ارزان شیراز میتوانید در فصل پاییز به شیراز سفر کنید. در این پارک امکاناتی مانند شهربازی، غرفههای خوراکی، سرویس بهداشتی، نمازخانه و… پیشینه ساخت باغ تخت به قرن پنجم هجری و دوران اتابکان که در این منطقه حکومت میکردند باز میگردد. این منطقه تاریخی درون خود سنگ نوشته هایی از قرن هفتم و نشانههایی از دوران هخامنشیان را جای داده که همین باعث افزایش شهرت آن شده است. حال که در منطقه گردشگری و پرجاذبه شیراز هستید، میتوانید برای ناهار یا شام هم از یکی از رستوران های متفاوت شیراز بهره ببرید. ماههای تیر و مرداد هوای شیراز خیلی گرم است و اگر از گرما فراری هستید، تابستان زمان مناسبی برای خرید تور شیراز نیست؛ به ویژه بازدید از جاذبه های تاریخی شیراز به خاطر گرمای شدید سخت میشود.

در طول تعطیلات عید نوروز، تور شیراز خیلی شلوغ است و قیمت تور شیراز بالا میرود. برای مشاهده قیمت روز تور شیراز کافی است، مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را در صفحه تور شیراز علی بابا جستجو کنید. پس از جستجو فهرستی از آخرین قیمت تورهای شیراز بر اساس هتلهای موجود برای اقامت به شما نشان داده میشود. اگر در هتلهای 2 یا 3 ستاره اقامت کنید و تورهای زمینی شیراز (تور شیراز با قطار و اتوبوس) را انتخاب کنید قیمت تور شیراز شما پایینتر خواهد و بود در صورت اقامت در هتلهای 5 ستاره و انتخاب تور شیراز هوایی، هزینه تور شیراز برای شما گرانتر میشود.

سفر به این شهر زیبا چه به صورت زمینی و چه هوایی و با خرید بلیط هواپیما شیراز ممکن و لذت بخش است. هم میتوانید در تور شیراز شرکت کنید و هم خودتان به صورت انفرادی یا خانوادگی به شیراز سفر کنید. شما در نقش رستم میتوانید آثاری از دوره ایلامی مانند کعبه زرتشت، آرامگاههای پادشاهان هخامنشی و سنگ نگارههایی از دوران ساسانی را ببینید. مسجد نصیرالملک متعلق به دوره قاجار بوده و معروفیت و محبوبیت آن به دلیل ترکیب رنگهای گوناگون و فضای رنگارنگ چشمگیر و متحیرکننده درونی آن است. آبشار مارگون در نزدیکی شهر سپیدان واقع شده و وجه تسمیه آن به دلیل مار مانند بودن آبشار است.

هتل های شیراز و اقامتگاه های شیراز تنوع بالایی از لحاظ قیمت و خدمات دارند؛ به همین دلیل میتوانید با توجه به بودجه و شرایط خود بهترین هتل های شیراز را رزرو کنید. شیراز شهری وسیع و بزرگی است و برای دسترسی به جاذبه های گردشگری و دیدنی این شهر باید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. اگر مبدا شما شهری به جز تهران است، از کادر جستجو مبدا سفر خود را انتخاب کنید و مجدد روی جستجو کلیک کنید تا تورهای شیراز از مبدا شهر شما نمایش داده شوند.

پس روز چهارم را به جستجو در تاریخ باستان و دوران کهن میپردازیم. برای رزرو تور شیراز هوایی ارزان یا تور ارزان شیراز با هواپیما، باید پس از مشخص کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود نتایج را بر اساس کمترین قیمت مرتب کنید. قیمت تور شیراز به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها میتوان به مدت سفر، تعداد روزهای سفر، زمان سفر (های سیزن یا لو سیزن)، کیفیت و تعداد ستارههای هتل، زمینی یا هوایی بودن و خدمات تور اشاره کرد.

در راهنمای سفر با تور شیراز درباره قیمت تور شیراز با قطار، تور زمینی شیراز و نکاتی برای سفر به شیراز بیشتر به شما خواهیم گفت. تور زمینی شیراز نسبت به تورهوایی شیراز ارزانتر است. برای سفر زمینی به شیراز میتوانید رزرو بلیط قطار تهران شیراز ، بلیط اتوبوس تهران شیراز و بلیط هواپیما تهران شیراز را از سایت علی بابا انجام دهید یا تور شیراز علی بابا را خریداری کنید. در گشت و گذار در تخت جمشید میتوانید با مراجعه به موزه پرسپولیس از ابزارهای دست ساز، سلاحها، لوحهای سفالی، مجمسههای گوناگون و ظروف چایخوری که از حفاریهای باستان شناسان به دست آمدهاند، بازدید کنید.

اما برای قدم زدن و گشت و گذار راحت در شهر، کفش مناسب پیاده روی به همراه داشته باشید. نمیدانیم قبلاً تجربه این سفر را داشتهاید یا نه؛ اما امروز در مجله ره بال آسمان تصمیم گرفتهایم با خرید بلیط هواپیما شیراز یا هر وسیله نقلیه دیگر و سفر به این شهر، خودمان را مهمان شیراز افسانهای کنیم. جغرافیدانی بنام ابن حوقل، شیراز را به اندرون شیر تشبیه میکند، زیرا خواروبار از منطقههای دیگر به آن حمل میشده؛ اما از شیراز چیزی به بیرون فرستاده نمیشده است.

در تخت جمشید کاخ های فرمانروایی، تالارهای دیدار با نمایندگان کشورهای دیگر و آرامگاههای برخی از پادشاهان هخامنشی را میبینید. جاذبه های تاریخی شیراز از ارزشمندترین آثار تاریخی ایران و از دیدنیترین جاذبههای گردشگری ایران به شمار میروند که قدمت آنها به سالیان دراز میرسد. از جاهای تاریخی شیراز به خصوص تخت جمشید و پاسارگاد در تور شیراز دیدن کنید. در کنار اینها لوبیا پلوی شیرازی که تفاوت آن با لوبیا پلوی معمولی، در استفاده از لوبیای چشم بلبلی است، پاچه پلو که ویژگی اصلی آن، استفاده از سرکه شیره و کشمش است و شکرپلوی شیرازی که از زعفران و خلال بادام در آن استفاده میشود نیز از غذاهای معروف و سنتی شیراز هستند.

در کنار دروازه قرآن، مکانهای تاریخی و دیدنی دیگری هم قرار دارد. یکی دیگر از علاقهمندیهای مردم شهر یزد که اتفاقاً از ارزش بسیاری نیز بهره دارد طب سنتی است. حافظ، دیگر شاعر بزرگ شیرازی است که غزلیات او، بخشی از زندگی روزمره همه ایرانیان است و آرامگاهش، جایی خاطرهانگیز برای گردشگرانی است که به شیراز سفر میکنند. آبش خاتون در شعر شاعر پرآوازه شیرازی نیز مدح شده است. شیراز مهد شعر و هنر و ادب پارسی است و سفر به شیراز برای حتی یک بار هم که شده خاطرهای فراموش نشدنی از سفر را برای هر گردشگری به ارمغان میآورد.

البته در حال حاضر خط ۱ مترو شیراز با ۱۹ ایستگاه فعال دایر است و از نقاط مهم و پرتراکم شیراز هم گذر میکند. محلۀ زرتشتیها در شهر یزد بافت پیشین خود را حفظ کرده است. این بازار نیز به دستور کریمخان بنا شده و تا امروز، مرکز تجارت مهم شهر در بافت سنتی شیراز محسوب میشود. موزه سنگ و گوهر دریای نور از موزههای تازه تأسیس شیراز است و در سال ۱۳۹۰ بنا شده است. از آنجایی که قلات در منطقهای ییلاقی قرار گرفته، آب و هوای بسیار خوبی دارد و در طبیعت اطراف آن برای بازدید کنندگان دلپذیر و شیرین خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید