گاو نژاد سمینتال: بررسی ویژگی های گوساله Simmental – لایو شیپ

این گونه یک گاومیش بزرگ است که از شبه قاره هند، آسیای جنوب شرقی و چین منشأ میشود. محققین گاومیش را ” دام آینده” معرفی کرده و اظهار می دارند که استفاده از توانائیهای بالقوه آن در آینده بیشتر از سایر دامهای اهلی خواهد بود. گیاهی است معمولا بدون ساقه ،برگ های آن ریشه ای و به طور گروهی مستقیما از ریشه خارج می شوند، برگهای بزرگ،پهن،دراز به طول تقریبا دو متر،ضخیم،گوشتی،زیر برگ ها محدب و برآمده و روی برگها مقعر به رنگ سبز خاکستری.

از ساپونین گیاه صابون می سازند(در ریشه می باشد). یک صمغ از ریشه و برگ می گیرند که در درمان دندان درد بکار می رود. تنوع زیادی در آگاو برگ خنجری وجود دارد برخی از آنها کوچک و نرم و برخی دیگر سفت و تیز هستند که می تواند تا عمق 6.09600 متر رشد کند. بختیاریها اگر زمین تا حدی نرم باشد و فقط نیروی کشش یک حیوان را بطلبد، خیش را به یک حیوان می بندند، آنها به این خیش، «خیش یک دُمبی» می گویند. مجوزی را که هر متقاضی برای احداث ساختمانها و تأسیسات هر نوع واحد دامداری، کارخانه یا کارگاه، که دارای ضوابط نظام باشد و باید دریافت نماید، پروانه تأسیس می گویند.

مجوزی است که سازمان دامپزشکی کشور به منظور رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه ای در بهره برداری از کارخانجات و کارگاههای موضوع این نظام که مجوز تأسیس آن را از وزارت صنایع یا دیگر دستگاهها صادر می نمایند،صادر می گردد. مجوزی را که متقاضیان پس از تأسیس واحد، در موعد مقرر و برابر ضوابط، دریافت می دارند، پروانه بهره برداری می نامند. تبصره۲: در مورد واحدهای موجود، محاسبه ظرفیت، براساس مبانی ذکر شده درنظام یا در ذیل نقشه های تیپ یا الگویی و بر پایه تأسیسات موجود آن واحد می باشد.

۲-زمین: حداقل زمین مورد نیاز جهت تأسیس واحدهای گاوداری شیری بر حسب میزانی که در ذیل نقشه های منضم به نظام قید شده است، مشخص می گردد. ۵- در مورد زمینهای اصلاحات ارضی مفروزالرعیه: گواهی لازم مبنی بر مالکیت یا تصرف زمین و بلامعارض بودن آن، و همچنین تائیدیه حدود و مشخصات و مساحت زمین از مدیریت کشاورزی محل و نیز، نقشه تفکیکی اراضی محل که زمین مورد نظر جهت احداث تأسیسات در آن مشخص شده باشد. ۳- در مورد زمینهای سنددار، فتوکپی نقشه تفکیکی پلاک اصلی که پلاکهای فرعی در آن، مشخص و به تائید مدیریت جهاد شهرستان محل رسیده باشد.

ج: متصرف بلامعارض زمین کشت علوفه بوده و آن را در اختیار داشته باشد. الف: مالک زمین کشت علوفه باشد. ۱- گواهی از مدیریت کشاورزی محل، مبنی بر وجود مقدار کافی آب جهت کشت نباتات علوفه ای یا گواهی امور آب استان، مبنی بر بلامانع بودن حفر چاه و تأمین آب مورد نیاز کشت نباتات علوفه ای. زمینهای زراعی موردنیاز (خرید قطعی، واگذاری، اجاره حداقل ۲۵ ساله) جهت کشت نباتات علوفه ای به میزان یک هکتار برای رأس گاو اصیل، یک هکتار برای ۳ رأس گاو و دورگ و یک هکتار برای ۴ رأس گاو بومی است که بتواند حداقل یک سوم کل نیاز مواد غذایی دام را تأمین کند.بقیه نیاز غذایی توسط دامدار و از طریق مواد غذایی متراکم تآمین می شود.

این نژاد کاملا سازگار با شرایط آب و هوایی گرم و خشک هستند و از نظر تغذیه نیز نیازمند به علوفه زیادی در مقایسه با سایر نژادها نیستند. • به تدریج مجاری هوایی فوقانی ملتهب و متورم شده و کودک دچار سرفههای خشن، خشک و پارس مانندی میشود. ساقه های گل دهنده خشک شده همانند یک پوشش ضدآب بکار می رود . زیرا این خروس ها با قیمت خوبی در بازار به فروش می رسند. این به این معنی است که مجموعه برنامه صحت کم قیمت یک تضمین خوبی برای جلو گیری از نقصان های اقتصادی برای مالداران میباشد.

صدور پروانه تأسیس بایستی به نام یک نفر یا شرکت ثبت شده باشد. هنگام صدور موافقت اصولی یا پروانه تأسیس و بهره برداری بایستی هر یک از مجوزها به نام یک نفر یا شرکت ثبت شده باشد. در صورتیکه تعدادی از افراد حقیقی درخواست صدور مجوز بنماید، بایستی قبلاً با ارائه وکالت بلاعرض به نام یکی از سهامداران، زمینه اجرای مقررات مزبور را فراهم آورند. بنابراین نژاد اصیل لاری با قیمتی بالاتر، بین افراد مبادله و حفظ می شد. از سن شش ماهگی به بعد می توان تمرینات لازم برای آماده سازی جوجه لاری را انجام داد.

امروز 30 عکس زیبا و جدید از انواع خروس لاری اصیل جنگی را در اختیار شما قرار می دهیم. بازار دام تهران تعیین می شود . با شروع کار بازار ها برای تولید شیر در آمریکا، دامداران برای خرید گاو یا پرورش آنها به هلند روی آوردند. ۴- کلیه مزایای ناشی از پروانه های صادره به صاحبان آنها تعلق دارد و انتقال آن به غیر ممنوع است. در مرحله تأسیس اجازه توسعه داده نمی شود دارندگان پروانه بهره برداری،تنها در صورتی اجازه توسعه دارند، که علاوه بر رعایت کلیه شرایط لازم، توانایی مدیریت آنها جهت ظرفیتهای بالاتر مورد تائید کمیسیون صدور پروانه استان قرار گیرد.

فروش و انتقال پروانه تأسیس به غیر، با کمتر از ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی ساختمانها و تأسیسات ممنوع است و منجر به ابطال پروانه می شود،و با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد، در صورت انتقال کلیه اراضی، امکانات، تسهیلات، تعهدات و اختیارات به طور یکجا و با کسب اجازه از کمیسیون صدور پروانه استان، بلامانع است. در مورد تبدیل دامداری از یک نوع به نوع دیگر و نیز تبدیل نژاد یا نحوهُ بهره برداری در صورت داشتن کلیه شرایط لازم جهت فعالیت جدید، پروانه قبلی باطل و پروانه بهره برداری جدید صادر می شود. باید وقوع، چگونگی بهره برداری،ظرفیت، مساحت زمین و مساحت زیربنا، در کلیه پروانه ها قید شود.

مرگ و میر گوساله ها از تولد تا شیرگیری ۱۱ درصد و پس و از شیرگری تا زایمان ۲ درصد است در آمریکا – در واقع عامل بقای گاوداری تولید و پرورش گوساله است و دامدار باید به وضعیت آبستنی به موقع گاوهای خود اهمیت فراوان بدهد. این مقداری را که شرکت نفت ببانک ملی ایران میفروشد همیشه کسور مصارف ارزی ما را از لحاظ واردات از این برداشت میکند واین باعث شدهاست که صادرات ما تا اندازه کافی میشود ولی متاسفانه این مقدار گاهی زیاد و گاهی کم میشود چونکه بنا بحوائجی که شرکت نفت در ایران دارد گاهی بیشتر میفروشد گاهی کمتر من حدس میزنم اگر عطف توجهی بشود و واقعا در مقابل واردات صرفا صادرات بشود حتما وضعیت اقتصادی ما بهتر خواهد شد وموازنه تجارت هم بیشتر.

قرار دارد همه چيز را به به تعصبات قومي و يا زياني توجه مي دارند كه درست نيست من از تمام أعضاي محترم بارلمان. این وسیله کاربردی از سالیان قبل تا کنون مورد استفاده قرار می گرفته و به دلیل تاثیر موثری که در امنیت و نگهداری دارایی های ارزشمند دارد، خرید و فروش گاوصندوق در سراسر دنیا مورد توجه است. در سال 1963 به وسیله مرکز تحیقات INRA و به منظور اهداف پژوهشی به فرانسه وارد شد. رهبری ، مدیریت و امور اداری – وظیفه رهبری تعیین خط مشی و استفاده از عوامل تولید است، در مدیریت این برنامه های باید عملی و اجرا شوند و در امور اداری – مالی برای تحقق بخشیدن به وظایف رهبری و مدیریت است.

نژادهای شیری برای تولید شیر و نژادهای گوشتی برای تولید پروتئین حیوانی پرورش داده می شوند. در هر حال، نژاد گاو در هر یک از موارد فوق، می تواند بسته به مورد اصیل، آمیخته یا بومی باشد. اگر شما هم به گاو علاقه دارید و میخواهید گاوداری راه اندازی کنید اول قدم برای راه اندازی گاوداری انتخاب یک مکان خوب و عالی است پس همراه ما باشید تا به شما یاد بدهیم چطوری یک گاوداری راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید