گاو شیری (نژاد هلشتاین)

گاومیش ها گونه های مختلفی دارند که بوفالو ها را می توان یکی از سرسخت ترین گونه های آن عنوان کرد. در این میان افرادی که به زبان های خارجی آشنایی دارند شما را برای صادرات محصولات شما یاری خواهند داد. ارزش اقتصادی هر کیلوگرم تداوم شیردهی690 ریال به ازای یک گاو در سال برآورد گردید. بر اساس اطلاعات اقتصادی 1390 به عنوان سال پایه، میانگین درآمدها، هزینه ها و سود تنزیل یافته بر حسب هر گاو در سال به ترتیب 65581، 37083 و28497 هزار ریال برآورد شدند.

در این ایام و در بین تاریخ 7 تا 14 ژوئیه در بعد از ظهر ها زمان مبارزه با گاو ها است. در قسمت های شمالی اروپا گاو هلشتاین بیشتر برای مقاصد تولید شیر پرورش می دهند اما در مناطق جنوبی این قاره هدف از پرورش تولید گوشت می باشد . در ارزیابی منی، غلظت اسپرم، ویژگی¬های حرکتی (چشمی و رایانه¬ای)، زنده¬مانی (ائوزین-نیگروزین)، یکچارچگی غشا (HOST)، ناهنجاری و سطح مالون دی¬آلدهید تعیین شد. در هفته¬های صفر، 4، 6، 8 و 10 تغذیه¬ی جیره¬های آزمایشی، ارزیابی اسپرم تازه و منجمد-یخ¬گشایی شده انجام شد. ضیاءپور در همین زمان دوازده کنفرانس دربارهی نقاشی مدرن و تعدادی مقالهی کوبنده و آگاه ساز در برابر نقاشان کلاسیک و مبلغان غربی که همراه هم در برابر نقاشی نو در یک جهت حرکت میکردند، انتشار داد.

این حالت سبب کاهش سطوح ویتامین ­ها و مواد معدنی در جهت ایمنی باروری می­ شود. در طول فصل زمستان، یک منبع گرمایشی مناسب را در داخل قفس قرار دهید تا دمای بدن مرغها پایین نیاید. زمینه مطالعاتی: طول عمر تولیدی و ماندگاری گاوهای شیری در گله، از مهمترین موضوعات در پرورش گاو شیری میباشد که اخیراً مورد توجه بیشتری قرار میگیرد. در چهارمین مقاله از سری مقاله های تغذیه گاو شیری به مبحث تغذیه در دوران خشکی پرداختیم.

شرکت کشت و صنعت شریف آباد یک مجموعه تولیدی-اقتصادی می باشد که فعالیت خود را در سال 1362 و در دو زمینه زراعت (مساحت 900 هکتار) و دامپروری (420 راس تلیسه آبستن رجیستر شده از نژاد هلشتاین کانادا) آغاز نمود. به علاوه مدت زمان نشخوار ۷ تا ۱۰ ساعت در روز بود و تقریباً هر گاو در هر روز ۳۰ دقیقه را صرف نوشیدن آب می کرد و ۲ تا ۳ ساعت در روز را خارج از جایگاه برای انجام عمل شیردوشی و سایر اقدامات مدیریتی صرف می کردند و تقریباً نیازمند ۱۰ تا ۱۲ ساعت زمان استراحت و دراز کشیدن می باشند (Grant و Albright ، ۲۰۰۱).

برای محاسبه تداوم شیردهی از پارامترهای برآورد شده تابع وود استفاده گردید. ضریب تابعیت سود سالانه بر تداوم شیردهی به عنوان ارزش اقتصادی تعریف شد که با استفاده از آنالیز کواریانس چندگانه محاسبه شد. همچنین از بهمن ماه سال 1390 کارخانه فرآورده های لبنی رابتا به زیر مجموعه کشت و صنعت شریف آباد اضافه گشت و در زمینه تولید انواع محصولات فرادما، انواع پنیر، دوغ، روغن حیوانی، کشک، ماست و پنیر پیتزا در بسته بندی های مختلف فعالیت می نماید.

سایر محصولات زراعی شامل گندم، کلزا، تریتیکاله، جو و قصیل جو و محصولات باغی (گردو و بادام) می باشد که به طور متناوب در اراضی شرکت تولید میشوند. از گاوآهن تیلر به منظور شخم اولیه زمین های کشاورزی و باغبانی استفاده می کنند. گاو پس از سگ، گوسفند، بز و گربه اهلی شده است و اهلی شدن آن به شش هزار سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد جایی که از گاو برای شخم زدن زمین استفاده می شد و الان از این دام برای تولید فراوان شیر نزدیک به 80 درصد شیر جهان و تولید گوشت پروتئینی استفاده می شود.

امرالله صالح معاون نخست حکومت پیشین افغانستان میگوید که طالبان با تقلید از راولپندی مردم افغانستان را به وسیله باجگیری از جهان تبدیل کرده اند. نژادهای گاو شیری متعددی در سراسر جهان وجود دارند. فقط ۲۴ ساعت در روز وجود دارد. بودجه بندی زمانی ۲۴ ساعته نشان دهنده پاسخ رفتاری خالص یک گاو به محیط اجتماعی و فیزیکی اوست (Grant، ۲۰۰۴). ج ــ سن ۲۴ تا ۳۰ ماهگی برای گوساله هایی که ابتدا خوب تغذیه شده اند و در زمستان از کیفیت تغذیه آنها کاسته شده است. َد ــ سن ۳ تا ۴ سالگی برای گاوهایی که در مراتع تغذیه می شود.

در این روش پرواربندی گوساله های جوان و تلیسه ها در سن ۲ تا ۳ سالگی روانه کشتارگاه می شوند. باشد. در این کشور جمعیت زیادی مشغول به پرورش دام و شغل دامپروری می باشند. الف ــ از تغییر شکل و تغییر فعالیت دستگاه گوارش دام شیر خوار و تبدیل آن به دستگاهگوارش دام بالغ جلو گیری شود.در نتیجه این امر از افزایش وزن دستگاه گوارش جلو گیری شده و لاشه ای با راندمان وزن بیشتر (۶۵ ـ ۶۰ درصد بازدهی گوشت) به دست می آید.

گوساله های جوانی هستند که درسنین ۳ تا ۵ ماهگی به وزن ۲۵۰ ــ ۱۲۰ کیلو گرمی می رسندو لاشه ای به وزن ۷۵ تا ۱۵۰ کیلو گرم تولید می کنند. جدول شماره ۴ از فصل ۱۴ .( براساس گاوهای با وزن ۶۸۰ کیلوگرم، اوایل دوره شیردهی، ستون اول شاخص کیلو گرم شیر تولید گاو، ستون دوم درصد چربی شیر، ستون پنجم تغییرات وزن است.بر اساس شرایط سنی و فیزیولوژیکی گله گاوهای شیری را می توان به دسته های زیر گروه بندی نمود. در سالهای دور حدود ۱۸۰۰، وزن این پرندگان بسیار شگفت انگیز بود.

پراکنش: واریتههای گوناگون خروس لاری را میتوان به طور خالص در نواحی مختلف ایران به خصوص در شهر لار، واقع در جنوب استان فارس یافت. نتیجه گیری نهایی: یافته های این پژوهش می تواند در تدوین استراتژی های انتخاب برای تداوم شیردهی در گاوهای شیری هلشتاین ایران مفید باشد. در وضعی که خود جناب آقای منصور مکشوف است و میدانند از هر جا کشاورزان میآیند بطرف تهران برای اینکه کار ندارند و اگر امسال هم غلهها در انبار بماند و خریدار نداشته باشد وضعیت بسیار بسیار نامطلوبی را پیدا خواهد کرد استدعا میکنم که توجه بفرمایند که اداره غله نه بمفهوم اداره قدیمی که گفته میشود برای دولت ضرر دارد بلکه بعنوان (افیس دوبله) که در همه جا هست و خریدار غله هست بتواند عمل بکند و عرض کردم یک حداقل قیمتی را معلوم بکند وبگوید که دولت باین قیمت خریدار است و هر کس هم میخواهد بفروشد موضوع دیگرم مربوط بتریاک است راجع بتریاک صحبت بسیاری شدهاست بنده از کسانی هستم که نه خودم تریاکی هستم ونه پدارنم هیچکدام تریاکی نبودهاند البته زیاد علاقهای باین موضوع ندارم و تصدیق میکنم که دولت ایران یک گرفتاریهای بین المللی هم از این لحاظ دارد و اینهم بر بنده پوشیده نیست وقبول دارم ولیکن بازهم فعلا و در سال حاضر کشاورزان و مالکین وکسانیکه زمین دارند میدانند که تریاک برای اینکه بوجود بیاید مقادیر زیادی خرج دارد تا نمو کند و بوجود بیاید امسال این خرج شدهاست و بقراری که بنده اطلاع حاصل کردهام میخواهند بقیمتی خیلی نازلتر از سالهای گدشته تریاک را خریداری بکنند البته اینکه آیا باید اساسا تریاک را اجازه داده کاشته شود یا نه بنده هم موافق با محدودیت کشت تریاک هستم ولی مقصود این است که فعلا این تریاکی که کاشته شدهاست وتا بیست روز، یکماه دیگر بعمل میآید و مبالغی هم خرجش شدهاست توجهی بفرمایند که اینهم وضعیت مطلوبی داشته باشد.

در هر دو حالت الف و ب پشته و شيارهاي ايجاد شده و زمين را بايد توسط عمليات تسطيح ترميم نمود. 6 به ازای هر گروه) اختصاص داده شدند. با همزمان كردن فحلی، تعداد گاوهایی كه در تشكیل ” گروه جنسی فعال ” شركت می كنند، افزایش می یابد. برای اینکه هر دو جیره ایزوانرژتیک باشند، گاوهای گروه کنترل 40 گرم اسیدهای چرب کلسیمی شده دریافت کردند. هر گاودار باید بداند که گاوها چند ساعت از روز را خارج از محوطه جایگاه سپری می کنند. البته علاوه بر این مورد، نژادهای برتر دیگه ای نیز هستند که هر کدام خصوصیات و ویژگی های خودشان را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید