کاربرد ریزمغذیها در افزایش عملکرد و بهبود کیفیت انگور

بدین معنی که در اثر پختن گوجه فرنگی در روغن اثر تغذیه ای آن افزایش می یابد . گوجه فرنگی به مقدار فراوانی آنتی اکسیدان ( لیکوپن ) دارد. هندوانه خواص بسیاری دارد از آن جمله ضد استفراغ و تهوع است. مخصوصاً برای افرادی که در تابستان دچار گرمازدگی می شوند، نوشیدن آب هندوانه با کمی گلاب می تواند مفید باشد. ویتامین های هندوانه خطر حمله آنها را به بدن تضعیف می کنند. گوجه فرنگی از نظر ویتامین A وC و فیبر بسیار غنی است .

یک مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد این ترکیبات موجود در پوست مرکبات در انسان نیز اثر مشابهی دارند ، و محقققان در حال بررسی این امر هستند که آیا یک مکمل شامل مجموعه ای از این مواد با ترکیبی از ویتامین E می تواند سطح کلسترول را در انسان کاهش دهد. آنها در پوست مرکبات تر کیباتی را یافتند که سطح کلسترول بد را که با بیماریهای قلبی مرتبط است ، در خون این حیوانات (LDL) به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. در کتابهای تاریخی، این افسانه با آبوتاب فراوانی آمده است: «پس خذای تعالی او را به زن اوریا مبتلا کرد تا فرموذش به غزو اندر، اوریا را پیش تابوت بدارند و کشته شذ بذان جایگاه کی از پیش تابوت به هزیمت برنگشتندی.

شهرستانهای زرقان و ممسنی در استان فارس قطب کشت این میوه را در کشور دارند. از نوشیدن آب میوه های شرکتی اجتناب کنید زیرا اکثر آن ها حاوی مواد نگهدارنده هستند که ممکن است برای بدن شما مفید نباشد. بار گلیسمی که چگونگی تاثیرگذاری کیفیت و کمیت کربوهیدارت های غذا بر سطوح قند خون را اندازه گیری می کند، برای میوه کامل پرتقال بین ۳ تا ۶ و برای آب پرتقال بین ۱۰ تا ۱۵ است. به هر حال, در آب جوش, اندازه گیرى هر یک از عاملهاى اثرگذار, به کمک علم و تکنولوژى آسان و ممکن است و مى توان به یک نتیجه رسید.

خواص انگور سیاه و ترکیبات آن نیز قادر هستند به بیمارانی که دارای اختلالات عملکرد مغزی و ذهنی هستند کمک کند. بدن قادر به تولید این ترکیبات مهم نیست. احتمالا ((لیکوبن)) این ریشه هاى آزاد را پیش از آنکه بتوانند صدمه برسانند, از بین مى برند. جنیستین و دیادزئین از ایزوفلاونهای اصلی هستند که در اثر دی متیلاسیون پیش فرم های گیاهی خود بنام بیوچانین و فرمونونتین تشکیل می شوند . در حالیکه ، فلاونوئیدها در رژیم انسان از وفور زیادی برخوردارند ، در عین حال توزیع محدود ایزوفلاونها بخاطر حضور نسبی کم آنزیم کالکون ایزومراز است که فلاونها را به پیش فرمهای ایزوفلاونها تبدیل میکند.

آنها بطور طبیعی در میوه ها ، سبزیها، خشکبارو دانه ها و مغزها وجود دارند و بخشی از رژیم انسان را تشکیل می دهند. زیرا میوه، بخش خوراکی گیاه است که دانه ها در آن قرار دارند، اما سبزی برگ یا ساقه یا ریشه خوراکی گیاه است. خوردن لوبیا یا عدس حداقل دو بار در هفته احتمال پیشرفت سرطان سینه را در زنان کاهش می دهدتحقیقات همچنین نشان داده است فواید سلامتی سویا، از دانه های پروتئین دار سویا که به طور طبیعی شامل «شبه فلاون ها» هستند، نشات می گیرد (سس سویا، اگرچه از دانه های سویا گرفته می شود، اما شبه فلاون ندارد.

از طرفی ، فلاونوئیدها می توانند با اهدای یک اتم هیدروژن به رادیکال آلفا – توکوفریل ، آلفا – توکوفرول را مجددا احیا کنند و یا با اتصال به یونهای فلزی دو ظرفیتی تشکیل رادیکالهای آزاد ایجاد دشه توسط واکنش فنتون را کاهش دهند . از اینرو دامنه ای از عوامل رژیمی نظیر فلاونوئیدها و آلفا- توکوفرول می توانند مجموعا به صورت آنتی اکسیدانتهای موثر در نقش داشته باشند . عواملی که باعث از بین بردن سکته قلبی شده و سلامتی را به دنبال دارند لیکوپن و دیگر کاروتینوئیدها می باشند. روزها میگذرد و جینی به دنبال راهی است که بتواند از حال خواهر کوچولویش با خبر شود…

سیب با داشتن فیبر زیاد به افراد دیابتی کمک می کند تا قند خون خود را تنظیم کنند. انگور دارای خواص ضد پیری است و ممکن است به کوچک کردن منافذ کمک کند. گل و مغز هسته هلو دارای امیگدالین می باشد . خواص آب پرتقال در صبحانه,مضرات پرتقال,خواص پرتقال برای پوست,خواص هسته پرتقال,خواص پرتقال خونی,خواص پرتقال در بارداری,خواص آب پرتقال در دوران بارداری پرتقال، بومی آسیای جنوب شرقی است و بسیاری از محققان، جنوب چین و شمال هند را زادگاه این میوه آبدار و خوشمزه میدانند. در طب سنتی، دم کرده برگهای انگور سیاه را برای افراد دیابتی، توصیه می کنند.

این ماده سبب کاهش خطر ابتلاء به بیماریهای سرطان ، ناراحتی قلبی و آلزایمر می شود. خوردن یک سیب در روز ، خطر ابتلا به آسم ، بیماریهای قلبی ، سرطان ریه ، سکته مغزی و دیابت را کاهش می دهد. زنان باردار مجاز به خوردن چند پرتقال هستند؟ خوردن روزانه ۲ عدد سیب، کلسترول خون را بیش از ۱۶ درصد کاهش می دهد. نتایج بدست آمده از این تحقیق نشان داد که تیمار براسینولید با افزایش انسجام غشایی از طریق کاهش فعالیت آنزیمهای PLD و LOX و کاهش میزان مالون دی آلدئید و نشت یونی و همچنین از طریق فعال سازی مسیر فنیل پروپانوئید با افزایش فعالیت آنزیم PAL که منجر به افزایش میزان و تجمع فنل کل در میوههای گوجهفرنگی میگردد موجب افزایش مقاومت به سرمازدگی پس از برداشت گردید.

هورمونی فعال تبدیل شده که قابل جذب می شوند . در انتهای بدن آن ها چند رشته ی باریک ، سفید و مویی شکل دیده می شود . یکی از انواع آنتی اکسیدان ها ( ضد سرطان و ضد اکسیداسیون سلول ها و مؤثر در حفظ سلول ) بسیار قوی « لیکوپن » است که به طور چشم گیری در گوجه فرنگی یافت می شود . گوجه فرنگی از نوع غذاهای Lipophilic(چربی دوست ) است . همچنین رابطه خاصی بین سلامت قلب و مصرف گوجه فرنگی وجود دارد . این مواد همچنین آنتی اکسیدانهای قوی و دارای مواد شیمیایی بسیار فعالی هستند که مزایای بسیاری برای سلامت انسان دارند که از جمله آنها میتوان به حفاظت از بدن در برابر بروز بیماریهای قلبی و سرطانی اشاره کرد.

آبیاری به اندازه لازم و به موقع برای پرورش درخت انگور انجام گیرد. برای جلوگیری از این امر باید بوته انگور را طوری تربیت نمود که تنه و شاخه های میوه دهنده در نزدیکی سطح زمین قرار گیرند تا بتوان در زمستان آنها را با خاک و یا کاه و کلش پوشاند و از سرما محافظت کرد. در این تحقیق ظرفیت جذب سطحی دو فلز نیکل و روی حل شده در محیط آبی بر روی پوست پرتقال اصلاح شده مورد بررسی قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید