نژاد گاوهای بومی ایران-ITPNews

شاید یکی از بهترین مثالها در این زمینه، گاوآهن یا خیش باشد. ¶ چون در قطعات كوچك براي ادامه شخم با گاوآهن يكطرفه راننده مجبور ميباشد با دنده عقب يا دور زدن و حركت بدون شخم تا محل شروع بيايد وقت زيادي تلف خواهد شد ولي در شخم با گاوآهن دوطرفه چنان كه قبلاً ذكر شده اين مشكل برطرف گرديده است. چنان چه علت اصلی ابتلای کودک به خروسک، باکتری های عفونی باشد. در تامین ویتامین D در گاو شیری باید به این نکته توجه کرد که مقداری از این ویتامین در شکمبه توسط باکتری ها به متابولیت های غیرفعال تجزیه می شود پس باید این مورد را نیز در تنظیم مقدار ویتامین D در مکمل ویتامین و معدنی در نظر گرفت.

هر چه در این مسیر با آگاهی بیشتری قدم بردارید، سود بیشتری کسب خواهید کرد. این کار یک نوع هنر، بخشی از فرهنگ و تاریخ کشور اسپانیا است و در بین بسیاری از مردم این کشور محبوبیت و جایگاه ویژه ای دارد. یکی از مواردی که باید در خصوص تأسیس گاوداری شیری بدانید این است که کدام نژادها شیرهای با کیفیت و کمیت بیشتری ارائه میدهند و خلاصه کدام نژاد برای ما بیشتری صرفه اقتصادی را دارد.

تبصره۱: در مواقع اضطراری و یا ارائه دلایل مستدل، کمیسیون مرکزی مجاز است، نسبت به کاهش یا افزایش حداقل فواصل مذکور مندرج در جدول فوق الذکر، تصمیم لازم را اتخاذ کند. حدود 91 درصد از شیر در دنیا توسط گاو تولید میشود و حتی در ایران هم تولید شیر توسط گاو،بیش از 80 درصد است که همین رقم، لزوم تأسیس یک گاوداری و ارائه طرح توجیهی گاوداری شیری را برای ما ایجاد کرده است.

انواع نژاد گاوها میتوانند در تولید شیر مورد نیاز انسان برای مصرف و حتی تولید گوشت با کیفیت نقش موثری داشته باشند و بخش بزرگی از این نیازها را برطرف نمایند و حتی در صورت ذبح نیز چرم و پوست آنها در مصارف مختلف مورد استفاده قرار گیرد. بستر گاو باید در اصطبل های نیم باز مرتب خشک نگه داشته شده و به خصوص در زمستان که میزان بارندگی و رطوبت و سرما بیشتر است ، نهایت دقت در این مورد به عمل آید . میزان توده بدنی بالای این نژاد سبب شده است تا در دسته گوسفندانی با وزن بالا قرار بگیرند.

گاو ها بهتر است گروه گروه بر اساس مقدار تولید شیر و یا خشک بودن به وسیله نرده هائی در بهاربند از یکدیگر جداشده و خوراکشان با توجه به میزان شیر مطابق فرمول های جداگانه در اختیارشان قرار گیرد . اما توجه کنید که اگر دم لاری هلالی شکل و رو به پایین باشد به احتمال زیاد آن خروس دورگه است. بنابراین اگر کسی قصد پرورش و گوشتی کردن مرغ و خروس سیاه را داشته باشد، باید به تخم نطفه دار آنها و یک دستگاه جوجه کشی مناسب و حرفه ای دسترسی داشته باشد.

محل تجمع گاو قبل از شیر دوشی باید همه روزه شست شو داده شده و گنجایش تعداد گاو را داشته باشد و دخول به دستگاه های شیر دوشی طوری باشد ، که گاو ها به هم فشار نیاورند ، چون غالب سقط جنین ها در اثر فشار گاو در حین عبور از تنگناهائی که به هم فشار می آورند ، اتفاق می افتد . نیاز آبی این گیاه بالا است ولی چون به پوسیدگی ریشه حساس است نباید بیش از اندازه آب داده شود. موضوع پیچیده شد و اختلاف، شدید گردید، چون تعیین قاتل از طریق عادی ممکن نبود و ادامه این وضع ممکن بود موجب فتنه و قتل عظیم شود، نزد موسی ـ علیهالسلام ـ آمدند تا او از خدا بخواهد قاتل را معرّفی کند.

با توجه به اینکه قیمت گذاری در این سایت ها تحت هیچ نظارتی انجام نمی شود و هر فردی می تواند نسبت به کالای اعلامی خود نرخ تمام شده ای به دور از ضوابط تعیین کند، بنابراین امکان افزایش روانی نرخ دام در این سایت ها برای افراد سودجو و دلال ها فراهم شده است. در هر نوبت نسبت به روز قبلی زمان دویدن خروس لاری باید به صورت صعودی افزایش داده شود.

اول اینکه اگر مکان گاوداری برای خودتان باشد و استیجاری نباشد میتواند در موفقیت شما بسیار مؤثر باشد نسبت به زمانی که مکان گاوداری استیجاری باشد.دلیل این امر برمیگردد به مشکلات واحدهای استیجاری که مهمترین آن عودت دادن ملک در صورت درخواست صاحب آن و بر باد رفتن هزینهها و مشکلات جابهجایی و موارد دیگر. موارد زیادی در این زمینه وجود دارند که نیاز به دانش و آموزش دارند. توجه داشته باشید که مجموعه سون شیپ در زمینه خرید و فروش گوساله سمینتال فعالیتی ندارد. اول هر سال تعدادی تلیسه ( گوساله جوان ماده نزاییده) نیز خریداری می کنم تا بزرگ شوند.

بهتر است هنگام تهیه ملک ، عامل توسعه در آینده را منظور نمایید و به این مهم نیز توجه کنید که ممکن است در آینده بخواهید مساحت گاوداری را با توجه به زادوولد گاوها افزایش دهید و علاوه بر این لازم است تا مکان گاوداری ضمن بزرگ بودن در مکانی نزدیک به نقاط شهری و روستایی و مکانهایی برای تهیه مایحتاج دامها و گاوداری باشد تا متحمل کمترین هزینه برای حملونقل شوید. اگر شما دوست دارید با گیاهان منزل زیاد سر و کار داشته باشید و آب زیادی به آن ها دهید پس آگاو گیاه مناسب خانه شما نیست. اگر قبلا یک بار بره هایی غیر از بره رومانف را پروار کرده اید دیگر لازم نیست دستورالعمل جدیدی را برای پروار رومانف انجام دهید.

علی هذا توصیه می شود ، که در گاوداری ها مخصوصا گاوداری های بزرگ ، یک نفر کارگر ورزیده برای مراقبت سم ها اختصاص داده شده و با سم تراش و پنس های مربوطه ، قبل از این که دراز شدن سم به مراحل خطرناک برسد ، سم ها را تراش داده و اگر در کف سم میخ یا ریگ یا عفونت وجود دارد ، با نظر دکتر دامپزشک ، به مداوای آن مشغول شود . کارگران مسئول باید به خصوص گاو های کم خوراک را مراقبت کرده و جا برای آن ها ایجاد کنند .

دیدگاهتان را بنویسید