مشخص شده اند ، بنویسید

دو سد بزرگ یكی در محل قزل قشلاق ماكو و دیگری سد انحرافی میل – مغان در غرب اصلاندوز روی این رودخانه ساخته شده است و سدی جدید در ناحیه خمارلو از بخش خداآفرین در دست احداث است. بینش ­های دیگری هم وجود داشت ولی او فقط زمانی­ بدان­ ها دست می­ یافت که شخص دیگری غیر من، یکی از فرزندان یا دوستانش، آن را مشاهده کند و سپس او می­ توانست آن بینش را در مورد خودش به کار گیرد. در پاییز ، در مناطق کم عمق هوادهی شده از خزر شمالی ، میانه و جنوبی ، تشکیل میادین اکسیژن با فرآیندهای خنک کننده آبها و فرآیند فتوسنتز کمتر فعال ، اما هنوز هم ادامه دارد.

منبع عکس: آژانس عکس تهران (عکاس: وحید شیخی)دریاچه مصنوعی پارک ملت در قسمت شمالی آن قرار دارد که چشمانداز و جلوه خاصی به این پارک بخشیده است. در بخش مرکزی خزر میانه ، چنین شوری در افق زیر 100 متر مشاهده می شود ، و در قسمت آب های عمیق کاسپین جنوبی ، مرز بالای آبها با افزایش شوری به 250 متر می رسد و بدیهی است که مخلوط کردن عمودی آب در این مناطق از دریا دشوار است. چنین به نظر میرسد که دریاچۀ آرال در روزگاران کهن ناشناخته بوده است. اساس جانوران قطب شمال ، سخت پوستان (71.4،) است ، که به راحتی می تواند آب شیرین کن را تحمل کند و در اعماق بزرگی از خزر میانه و جنوبی (200 تا 700 متر) زندگی کند ، زیرا در اینجا کمترین دمای آب در طول سال (4.9-4) نگهداری می شود.

در مناطق ساحلی قسمت های میانی و جنوبی دریا متناسب با جهت باد ، جریان هایی از شمال غربی ، شمال ، جنوب شرقی و جنوبی مشاهده می شود ، در امتداد ساحل شرقی غالباً جریان هایی از جهت شرقی وجود دارد. گونه های قطب شمال تعداد کل گروه قطب شمال 14 گونه و زیرگونه یا تنها 1.2٪ کل جانوران دریای خزر (اسیدهای کوچک ، سوسک دریایی ، ماهی سفید ، ماهی قزل آلاچیق خزر ، مهر و موم خزر و غیره) است.

منابع اصلی آلاینده ها از جمله فرآورده های نفتی به دریای خزر تخلیه با رواناب رودخانه ، تخلیه پساب صنعتی و کشاورزی تصفیه نشده تصفیه شده ، فاضلاب شهری از شهرها و شهرهای واقع در ساحل ، حمل و نقل ، اکتشاف و بهره برداری از میادین نفتی و گازی است. 4 – در گذشته قبل از اختراع اتومبیل، مردم از چه وسایلی برای حمل و نقل استفاده می کردند؟

در انتهای دریا ، حمل و نقل نفت از طریق دریا واقع شده است. دو پل تاریخی خدا آفرین در منطقه کلیبر در نزدیکی سد و بر باریکه ای از آب ارس واقع اند. درياي خزر علاوه بر آنكه به لحاظ جغرافيايي يك درياچه به حساب ميآيد، از نظر تركيبات موجود در آب نيز با ساير درياها و اقيانوسها متفاوت است. علاوه بر این ، در خزر جنوبی ، با برداشت آب شور از خلیج ها و خلیج ها در قفسه شرقی تحت تأثیر بادهای جنوب شرقی ، شوری افزایش می یابد. بیش از 150 سال است که روغن در قفسه دریای خزر تولید می شود.

مکانهایی که آلاینده های دارای رواناب رودخانه 90٪ در خزر شمالی متمرکز شده اند ، رواناب صنعتی عمدتاً در منطقه شبه جزیره آبچرون واقع شده است و افزایش آلودگی روغن خزر جنوبی با تولید نفت و حفاری اکتشاف و همچنین با فعالیت آتشفشانی فعال (گل) در منطقه سازه های نفت و گاز. در پاییز ، در دریای خزر ، به دلیل قطع فعالیت برخی از گونه های فیتوپلانکتون ، محتوای فسفات ها و نیترات ها افزایش می یابد و غلظت سیلیکون کاهش می یابد ، زیرا شیوع پاییزی در توسعه دیاتوم ها وجود دارد.

چشمه برای آبهای خزر شمالی با حداقل مقدار فسفات ، نیترات و سیلیکون مشخص می شود که با شیوع بهار توسعه فیتوپلانکتون توضیح داده می شود (سیلیکون به طور فعال توسط دیاتومها مصرف می شود). در زمستان ، منطقه قابل توجهی از آبهای خزر شمالی پوشیده از یخ است ، اما فرآیندهای بیوشیمیایی به طور فعال در آب و یخ در حال توسعه هستند. در فصل بهار در زمینه تبادل آب بین خزر شمالی و میانه در لایه زیرسطحی با حداکثر اکسیژن ، مقدار فسفات حداقل است ، که به نوبه خود نشانگر فعال شدن فرآیند فتوسنتز در این لایه است.

لازم است که در هنگام مطالعه فعال باشید، یعنی زمانی که مطالعه میکند مطالب مهم را یادداشت و نتبرداری کنید. در حال حاضر مقداری آب در دهانه آبریز در دهنه شمالی و جنوبی دریاچه هامون که از طریق فراح رود به این دریاچه میریزد در قسمتهای «بش دلبر و قندک» مانده که آن هم به محض توفان، حدود ۲ تا ۳ کیلومتر این آب را پراكنده میکند. سرعت جریان غالب 10-15 سانتی متر در ثانیه است ؛ در مناطق باز از خزر شمالی ، حداکثر سرعت در حدود 30 سانتی متر در ثانیه است.

با حداکثر عمق 1642 متر (5387 فوت)، بایکال ژرفترین دریاچه جهان است. 200bدر حدود 20-40 سانتی متر در ثانیه ، حداکثر به 50-80 سانتی متر در ثانیه می رسد. در لایه های عمیق خزر میانه و جنوبی ، شوری حدود 13 است. خزر شمالی را می توان به عنوان مخزنی از مخلوط مداوم آب های رودخانه و خزر در نظر گرفت. با توجه به شیب های شوری افقی ، می توان منطقه تماس رودخانه-دریا را در قسمت غربی خزر شمالی با شوری آب از 2 تا 10 ‰ ، در قسمت شرقی از 2 تا 6 distingu تشخیص داد. در این حالت ، شیب های شوری افقی می توانند به 1 ‰ در هر 1 کیلومتر برسند.

فراوانی گونه های بومی در دریای خزر ، آن را به یکی از عجیب ترین واترین آب های شفاف کره زمین تبدیل می کند. به همین خاطر غربالگری منظم برای شناسایی پولیپ ها و برداشتن آنها پیش از این که به سرطان تبدیل شوند، توصیه می شود.اگر سرطان روده ایجاد شود درمان های زیادی برای کنترل آن وجود دارد مثل جراحی، پرتو درمانی و دارو درمانی (اعم از شیمی درمانی، درمانهای هدفمند و ایمنی درمانی). با توجه به دمای بالای آبها ، طبقه بندی ستون آب ، هجوم زیاد مواد آلی و اکسیداسیون شدید آن ، اکسیژن به سرعت با حداقل ورود آن به لایه های پایین دریا وارد می شود ، در نتیجه یک منطقه کمبود اکسیژن در خزر شمالی شکل می گیرد.

در خزر جنوبی ، توزیع مواد مغذی در بهار اساساً با توزیع آنها در خزر میانه است. گونه های مدیترانه ای نقش مهمی در تأمین مواد غذایی ماهی های دریای خزر دارند. سمی برای ماهی غلظت فرآورده های روغنی 0.01 میلی گرم در لیتر است ، برای فیتوپلانکتون – 0.1 میلی گرم در لیتر. در بخشی از متن حکمیت آن آمده: «باید کاملاً درک شود که هیچ کاری از سوی دو طرف نباید صورت گیرد که نتیجه آن دخالت در آب مورد نیاز برای آبیاری دو طرف باشد» چون افغانستان بالا دست است، بیشتر این قضاوت به ضرر افغانستان محسوب میشود.

جواب این سوال : چون بزرگ ترین دریاچه ی جهان است. چون بزرگ ترین دریاچه ی جهان است. دقیق و درست ترین جواب ها را در ادامه می توانید ببینید. وی ادامه داد: حجم تالاب هامون 7 میلیارد مترمکعب است و برای احیای نسبی آن حداقل به 2 میلیارد مترمکعب آب نیاز است. در ادامه به معرفی چند دیدنی اطراف دریاچه میپردازیم. شما میتوانید در کنار دریاچه نشسته و به ماهیگیری مشغول شوید؛ و یا از صف ماهیگیران اطراف آن به عکاسی بپردازید. اگر دختری خواب ببیند کنار دریاچه ای گل آلود و خروشان تنهاست ، نشانه آن است که به زودی در زندگی او تحولاتی صورت می پذیرد و بخاطر نادیده انگاشتن آموخته ها و تجربه های ثمربخش خود تأسف می خورد .

دیدگاهتان را بنویسید