مدیریت آبیاری باغ مرکبات – شرکت کشاورزی و دامپروری سرافراز هزارمسجد

روزی وزیر خلیفه به تمسخر بهلول را گفت: خلیفه تو را حاکم به سگ و خروس و خوک نموده است. آنگاه از کشتیهای لنگرانداخته در ساحل، مطربان و زنان شروع به نواختن طبل، پایکوبی و بازی می­کردند. این باغدارن میافزایند که شیوه دیگری نیز برای کشمش ساختن انگور وجود دارد که انگور را در کورهها پس از جوشاندن به کشمش بدل میکنند. چون با آمدن انبیا این اختلاف حل نشد و هم اکنون هم این اختلافها وجود دارد.

از همین روست که این مرحله تأثیر بـه سـزایی در تعیین درشتی میوه مرکبات دارد زیرا بخش مهمی از درشتی نهایی میوه ها مربوط به همین مرحلـه است. بهلول گفت: در ابتدا مرا جناب بهلول خطاب نمودی و من به تو پیشنهاد پنبه و آهن دادم. آن مرد رفت و مقداری آهن و پنبه خرید و انبار کرد. فورا به سراغ بهلول رفت و به او گفت: بار اول به من گفتی که آهن و پنبه بخر و من سود فراوان کردم.

بهلول پاسخ داد: آهن و پنبه. بهلول گفت مطابق با عدالت است! پرتقال درخت کوچکی است دارای برگهای سبز و گلهای سفید، پوست پرتقال نارنجی رنگ، کمی ناصاف و میوه آن بسته به انواع مختلف شیرین و ترش، زرد رنگ و یا قرمز میباشد. ولی بهترین و باکیفیت ترین نوع درختان رودراکشا، در مناطقی از کوه های هیمالیا قرار دارند که دارای اتمسفر و رطوبت مناسبی می باشند. به همین دلیل به رودراکشا، اشک شیوا نیز گفته می شود. اگر انگوری که میخورید ترش باشد، حرف ناخوشایندی خواهید شنید و اگر خواب ببینید به خوشه انگوری که دارید آفت نشسته است، کسانی به ثروت و مال شما طمع دارند و قصد دارند موذیانه به شما آسیب مالی برسانند.

طعم این میوه خوشمزه و پرطرفدار به صورت ترش و شیرین می باشد که در فصل ویژهی شروع به چیدن آن می کنند. شاه عباس اول در سال 1002ق/1593م برای رسیدگی به شکایت مردم گیلان، ﻣﺄمور ویژهای با تعدادی مستوفی به آنجا فرستاد تا اوضاع را بررسی کنند (ترکمان، 1377: 2/720)؛ اما در سال 1078ق/1667م در ارمنستان، مردم مجبور شدند حقوق سربازانی را که برای دفع قزاقها آمده بودند، از جیب خود پرداخت کنند (متی، 1393: 137) که از بیتوجهی شاه سلیمان از رفتار سربازان خود با مردم نشان دارد.

اما بار دوم مرا بهلول دیوانه خواندی و من هم از روی دیوانگی به تو دستور دادم. روزی سوداگری بغدادی از بهلول سوال نمود من چه بخرم تا سود زیاد ببرم؟ دوباره روزی به بهلول برخورد و از او پرسید: ای بهلول دیوانه این بار چه بخرم که سود ببرم؟ مرد بیچاره که از همه جا درمانده بود بهلول را از میان جمعیت جمع شده دید و از او خواست تا قضاوت کند. بهلول به آشپز گفت: آیا این مرد از غذای تو خورده است؟ آشپز گفت نه ولی از بوی آن که استفاده کرده است.

هنگام تهیه رودراکشا، ابتدا آن را پاکسازی کرده و سپس شارژ نمایید تا اثر بخشی آن را مشاهده کنید. طرز تهیه کرم انگورفرنگی: آب انگورفرنگی 30 گرم، روغن بادام تلخ 20 گرم، آب نارنج 20 گرم، عسل 20 گرم، اوسرین 100 گرم ابتدا اوسرین را در ظرفی چینی ریخته با قاشق هم میزنیم سپس روغن بادام را اضافه نموده آن گاه کمکم بقیه مواد را در حالی که هم میزنیم اضافه میکنیم کمی پودر ویتامین ث هم به آن اضافه کنید این کرم باید در یخچال نگهداری شود. به منظور پاکسازی ابتدا باید حدود یک ساعت آن را در شیر قرار داده و سپس آن را خارج نمایید.

هنگام رفتن صاحب دکان به او گفت که تو از بخار دیگ من استفاده کردی و باید پولش را بدهی. بهتر است آرایشگری را انتخاب کنید که با او راحت باشید، وقتی آرایشگر بد اخلاق باشد، شما نمیتوانید به راحتی خواستههای خود را از او بخواهید، مسلما شما دوست دارید آرایش صورت و موی شما در روز عروسی مورد علاقه خودتان باشد، نه مورد علاقه آرایشگر! مرد از کار و گفته خود پشیمان شد و از او عذرخواهی نمود. همان گونه که گفته شد میوه های این درخت همانند بلوبری رنگی آبی دارند .

این میوه ها از درخت چیده شده و برای مدت چند روز در آب قرار می گیرند تا هسته آنها به راحتی جدا شود. هسته این میوه در حقیقت همان دانه رودراکشا می باشد. برای تشخیص رودراکشای اصل می توانید آن را بشکافید و درون آن را که مثل میوه درخت هسته دارد، ببینید. بهترین منطقه برای کاشت درخت پرتقال جایی است که بارش سالیانه باران در آنجا بین 101 تا 152 سانتیمتر باشد اما در محیط هایی با بارش سالیانه باران به اندازه 12 تا 50 سانتیمتر، حداقل شرایط آبیاری برای رشد درخت پرتقال در باغ و باغچه فراهم است.

نوجوان ها معمولا قشر مهجور و کمتر دیدهشده جامعه کتابخوانی هستند؛ اما انتشارات پرتقال تنوع بینظیری از انواع رمان ها و داستان های هیجانانگیز برای علاقهمندکردن این طیف به آشتی با کتاب و کتابخوانی را ارائه ارائه کرده است. همانطور که ملاحظه کردید میوههایی مانند پرتقال مملو از مواد مغذی برای بدن انسان هستند و میتوانند برای تهیه انواع خوراکیها مورد استفاده قرار گیرند. بارهنگ کبیر حاوی ترکیبات فعال بیولوژیکی مانند آلکالوئیدها، پلی ساکاریدها، لیپیدها، مشتقات اسید کافئیک، فلاونوئیدها، گلیکوزیدها، ایریدوئید، ترپنوئیدها، اسیدهای چرب، موسیلاژ، اسیدهای آلی، پلی ساکارید، مادة پلانتاژین، فلاونوئید، کاروتنوئید، اکوبین، کاتالپین، ساپونین، اینورتین، اپی گنین، سوربیتول، مواد معدنی، ویتامینها، تانن، رزین و صمغ بوده و ترکیبات فلاونوئیدها یکی از مشخص ترین ترکیبات در Plantago است(۵، ۲۲).

پوست سفید پرتقال و ورقه های نازک بین قسمت های داخل پرتقال بهترین دارو برای کاهش کلسترول خون است. به هر میزان که پوست انگور تیره تر باشد، حاوی مواد تشکیل دهنده فعالتری است. همچنین می توانند مخلوط دارچین و آب جوش را به صورت چای مصرف کنند. توجه : پیش از مصرف هرگونه ماسک بر روی صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید. هم چنین به دلیل دارا بودن فرکانسی خاص و منحصربه فرد، بر طبق عقاید و باورها دارای خواص درمانی و ماورایی نیز هست.

دیدگاهتان را بنویسید