قیمت گوسفند رومانف – ویژگی های رومانف اصیل Romanov

مکانیزم عملکرد گاوآهن برگردان دار به این صورت است که خاک را برش داده سپس به بالا می آورد و توسط باله های زاویه دار خود، خاک را بر می گرداند و موجب زیر و رو شدن خاک و همچنین کنده شدن ریشه علف های هرز و مخلط شدن بقایای گیاهان قبلی با خاک می شود. در این بخش چندین عکس و تصاویر گاوهای Simmental را برای شما قرار دادهایم.

دلیل پرورش گاو سمینتال به صرفه بودن آن در شرایط اقتصادی می باشد و با دادن کمترین علوفه و مواد کنسانتره بیشترین شیر و گوشت را به شما می دهد. گاو نژاد سمینتال یکی از بهترین نژاد های گاوی در سراسر جهان می باشد که می توان گفت در بسیاری از کشور های جهان پرورش داده می شود. گاو نژاد سیمنتال علاوه بر اینکه در کشورهای خارجی برای پرورش و نگهداری مورد استفاده قرار میگیرد، در ایران نیز برای استفاده از شیر و گوشت و مزایای نگهداری، توسط بسیاری از دامداران پرورش داده میشود.

این نژاد در کشورهای مختلف با نامهای مختلفی شناخته شده میباشد، برای مثال در کشور آلمان با نام فلک فیه Fleckvieh و در کشور فرانسه با نام گاو مونت بیلیارد شناخته میشود. تزریق پرستاگلاندین ها دو بار صورت می گیرد در مراحل مختلف از سیکل تناسلی تزریق پرستاگلاندین ها باعث می شود که آن دسته از حیوانات که دارای یک جسم زرد کامل و فعال هستند تحلیل رود و ذسته دوم که دارای جسم زرد جوان و یا در مرحله فولیکولی هستند با تزریق دوم به فاصله 10 تا 12 روز در عرض دو تا سه روز بهد از تزریق دوم فحل شوند.

یک مطالعه پژوهشی در مزارع شیری فری استال در اونتاریو کانادا نشان داد مزارعی که دوبار خوراک TMR تازه در برابر یک بار در روز به گاوها می دهند، ماده خشک مصرفی را ۴/۱ کیلو به ازای هر گاو و شیر را ۲ کیلو به ازای هر گاو افزایش دادند. مطالعه انجام شده بوسیله دانشگاه کرنل و موسسه ماینر در مزارع شیری تجاری نشان داد که مزارع فری استال تجاری دو بار تغذیه شده در روز ۵ برابر نسبت بالای اسیدهای چرب de novo (با منشا داخلی یا سنتز شده در بافت پستان) در تانک شیرشان در مقابل یک بار خوراک دادن داشتند.

بنابر این گزارش، گاو شیری( نام گاو «گل خاتون» است) متعلق به آقای نصیر خاری، یكی از این دامهاست كه ركورد ثبت و تایید شده تولید شیر آن كه توسط كارشناسان مركز تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی و معاونت امور دام سازمان جهاد كشاورزی استان گلستان برابر 161 تا 185كیلوگرم در روز بوده است.علاوه بر این گزارش ركورد تولید شیر این دامداری نیز به طور مستمر و روزانه به معاونت امور دام گزارش میشود.«گل خاتون» در تاریخ 29/9/86 گوساله نری را به دنیا آورد و بعد از آن تاریخ تولید شیرش به شكل فوقالعادهای افزایش یافت، جالب اینكه این گاو بعد از چهارمین زایش نیز این شكل افزایش تولید را نشان داد و اوج تولید 104 كیلوگرمی هم تاكنون داشته است.«گل خاتون» 6 بار در روز دو شش میشود و غذای مصرفی آن حدود 50 كیلوگرمی است كه این میزان خوراك حدود 2 برابر یك گاو پر تولید است.اهمیت تولید شیر گل خاتون وقتی روشنتر میشود كه بدانیم در حال حاضر بهترین گاوهای موجود در ایران بیشینه تولید حدود 70- 60 كیلوگرم را نشان میدهند كه این گاوها نیز تعداد محدودی هستند، ولی یك چنین تولیدی با توجه به شرایط معمول در گاوداریهای موجود نه تنها در كشور ما بلكه در جهان بیسابقه است.گل خاتون تاكنون 5 گوساله به دنیا آورده كه 2 راس از آنها نر و 3 راس ماده بوده و كارشناسان معاونت امور دام استان شناسنامه گاو دورگ یا آمیخته برای این گاو صادر كردهاند.

پرهای این مرغها ضد آب نمیباشند به همین دلیل باید رطوبت را از محیط زندگی آنها دور نگه دارید. شرکت اکما صنعت شخم افتخار دارد اولین وتنها تولید کننده گاوآهن های طرح ابرهارد در ایران باشد.از مزایای این دستگاه شاسی و پایه ها به صورت یک تکه و سر هم می باشد جنس شاسی های این گاوآهن از فولاد آلیاژی فنر ساخته شده این گاوآهن بسیار خوش کار وبا وجود ایجاد شخم عمیق در هنگام کار هیچ گونه فشاری به تراکتور وارد نمی کند.گاو آهن های ابرهارد در مدلهای 3 خیش 12 اینچ مناسب برای تراکتورهای 4 سیلندر با قدرت موتور 60 تا 70 اسب بخار و 3خیش 14 اینچ مناسب برای تراکتورهای 6 سیلندر با قدرت موتور 80 تا 100 اسب بخار میباشد.

همانطور که گفته شد این نژاد همچون گاو آنگوس از دسته گاوهای گوشتی می باشد که استعداد بالایی در وزن گیری دارند، میتوانند در مدت زمان کمی وزن بالایی به خود بگیرند. قبل از رقابت اصلی 5 گاو باز تازه کار با گاو هایی جوان تر که آموزش کمتری دیده اند به رقابتی نمایشی می پردازند و در این زمان شش گاو باز حرفه ای بر روی اسب های خود در کناری آنها را تماشا می کنند. داشتن اندام قوی و درشت در مقایسه با سایر نژاد های گاوی را میتوان اولین مشخصه برای شناخت این دام در نظر داشت.

علاوه بر کشورهای نامبرده، این نژاد در کشورهای دیگری نیز وجود دارد که دلیل اصلی آن را میتوان به صرفه بودن پرورش و نگهداری نسبت به میزان مصرف علوفه و کنسانتره دانست. 1. تولید شیر این نژاد در حدود ۵۱۲۰ لیتر بوده که درصد چربی این شیر حدودا ۳٫۶۵ درصد است. در سال ۱۸۰۶ کانتونهای سوئیس کتاب انساب را برای این نژاد منتشر کردهاند و این دامها براساس اسناد و شواهد جزو اموال ثبت شده کلیسا و سکولارها در غرب سوئیس بوده است. اولین تلاش برای این کار، استفاده از چوبهای سنگینتر و اتصال آهنی تیزتر بود که به دلیل عدم توجه به طراحی مناسب و یکپارچه، به شکل نامتوازنی به هم میچسبیدند.

گسترش این دام تا اواخر سال ۱۹۶۰ تدریجی بود. در نهایت، یکی از مهمترین نوآوریهای صورت گرفته، جایگزینی حیوانات با نیروی موتور بود که از سال ۱۸۶۸ و معرفی نسل اولیه تراکتورهای موتور بخار آغاز شد. نژاد گاو سمینال جمعیتی بالغ بر 40 تا 60 میلیون دام در شش قاره جهان دارد که اولین بار در اوایل سال 1887 به کشور آمریکا فرستاده شد. خصوصیات: این نژاد در استرالیا از نژاد ارپینگتون سیاه به وجود آمده است، میزان تولید تخم مرغ آن بیشتر از نژاد ارپینگتون و به رنگ سیاه و خاکستری دیده می شود. در قرن 18 میلادی این گوسفند ها ابتدا در آلمان و سپس به فرانسه و کانادا رفتند.

از این رو شکار کردن آن ها به صورت طبیعی کار بسیار دشواری می باشد. این گاو آهن در حین حرکت به سمت جلو و گردش بشقاب ها، به کمک زاویه مناسب بشقاب ها و وزن خود، در خاک نفوذ کرده و بقایای سطحی و همچنین خاک را برش داده و همزمان با گردش بشقاب ها، لایه شخم زده شده را جا به جا می کند. اکنون باید دید قوم بنی اسرائیل کیستند و ایرادات آنان بر چه کیفیتی بوده، که صورت ضرب المثل پیدا کرده است. و در ادامه داستان در آیه بعد میفرماید:قالُوا ادْعُ لَنا رَبَّکَ یُبَیِّنْ لَنا ما هِیَ قالَ إِنَّهُ یَقُولُ إِنَّها بَقَرَةٌ لا فارِضٌ وَ لا بِکْرٌ عَوانٌ بَیْنَ ذلِکَ فَافْعَلُوا ما تُۆْمَرُونَ (بقره 68)(بنی اسرائیل به موسی) گفتند: از پروردگارت برای ما بخواه تا بر ما روشن کند که آن چگونه (گاوی) است؟ (موسی) گفت: همانا خداوند میفرماید: ماده گاوی که نه پیر و از کار افتاده باشد و نه بکر و جوان، (بلکه) میان این دو (و میان سال) باشد.

در استفاده از این گاوآهن، تراکتور پس از پایان یک خط برخلاف گاوآهن یک طرفه، درجا دور زده و همان خط را از برگشت ادامه می دهد که درضمن سرعت بخشیدن در کار شخم، همزمان نیز می توان تراکتور دیگری را برای عملیات کلوخ شکنی (دیسک زنی) وارد زمین نمود بدون اینکه نیازی به قطعه بندی باشد.عملیات تهیه و آماده سازی زمین را در مدت بسیار کوتاهی میسر می نماید.

در انتهاي خط پس از دورزدن تراكتور را بهصورت درجا بايد تنهها را 180 درجه برگردانده و چرخ سمت شخم تراكتور را در داخل شيار ايجاد شده توسط آخرين تنه قرار دهيد و عمل شخم تا ضلع مقابل به همين نحو ادامه پيدا ميكند. جهت خرید گاو و گوساله زنده کشتاری در تهران و کرج با شماره های داخل سایت در تماس باشید. سیستم جعبه دنده در اینجا ابتدا جهت گردش را تا حدود 90 درجه تغییر میدهد و ثانیا تعداد دور را به میزان دلخواه و مطلوب کاهش میدهد.انواع متفوتی از تیغه ها استفاده میشود.تیغه ال شکل-تیغه دندانه میخی-تیغه چاقویی-تیغه سی شکل که معمولترین آن تیغه ال شکل است و در شرایطی که خاشاک سنگین است استفاده میشود وکمتر خاک را خرد میکند.

اما پژوهش ها از دهه ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ پیشنهاد می کند که دفعات خوراک دادن باید در گله های تای استال حداکثر بشود، بویژه موقعی که اجزای جیره جداگانه تغذیه می شوند. این دستگاه دارای خیش و تیغه فولادی ضد سایش و ضد زنگ به صورت نوک تیز و متصل به یک شاسی می باشد. اگر چه هر کسی که در این مسابقه شرکت می کند، مطمئنا ریسک آن را هم قبول کرده است اما نکته ای وجود دارد که با رعایت آن می توان کمتر در خطر بود: نرده های چوبی بلندی وجود دارد که افرادی که دوست دارند در این مسابقه باشند اما فقط می خواهند نگاه کنند و جز دوندگان نباشند، بهتر است پشت آن بایستند .

گاو نژاد سیمنتال برای دورگ گیری با توجه به خصوصیات و تجربیات به دست آمده بسیار مناسب می باشد، این نژاد ثابت کرده است که در دورگ گیری بسیار موفق است. نام این نژاد را بر اساس دهکده ای که در این منطقه می باشد انتخاب کرده اند . گاوهای سمینتال از سوئیس به شش قاره جهان گسترش یافتهاند و اکنون بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون از این دام درجهان وجود دارد که بیش از نیمی از آن در قاره اروپا قراردارند. کله گنده ها اغلب در پشت سر غول ها حرکت می کنند و در بین جمعیت دست به دست می شوند.

ابتدا برای شروع پرواربندی باید گوساله هایی بین 100 الی 150 کیلوگرم تهیه نموده و پس از مدت دو هفته ای جهت عادت پذیری دام از جیره های استانداردی که توسط جیره نویس معرفی می شود استفاده نمود. گاوهای شیرده می توانند به آسانی مریض شوند و از قسمت پاها و پستان ها بیشتر از گاوهای گوشتی مستعد آسیب دیدن هستند. آزمون ها مطابق کد آزمون RNAM و توصیه های اسمیت و همکاران در مزرعه آموزشی و تحقیقاتی پردیس ابوریحان دانشگاه تهران واقع در شهرستان پاکدشت اجرا شد. عملکرد گاوآهن بهینه¬سازی شده در مزرعه مطابق با روش RNAM ارزیابی شد.

دیدگاهتان را بنویسید