دریاچه بایکال – جهانگردی با شهاب چراغی

در سندروم روده تحریک پذیر به علت خوب کار نکردن رودهها در هضم و جذب مواد غذایی، شما این درد را به صورت پیچ زدن در ناف و گرفتگی در پهلوها احساس میکنید. اگر این علائم را احساس میکنید و از بین نمیروند، میتوانید به صورت آنلاین و حضوری، با پزشکان متخصص گوارش در ارتباط باشید تا در تشخیص بیماری به شما کمک کنند. علائم شایع کولیت اولسروز که در دیوارۀ داخلی رودۀ بزرگ (کولون) یا مقعد (رکتوم) رخ می دهد.

فاکتورهای زیادی وجود دارند که سبب شدت یافتن علائم بیماری میشوند. همچنان در همین کتاب آمدهاست که: » در غرجستان درغالهها است از بالای کوه که سر درغاله است تا پایان که به «رود مرغاب» میرسد، چشمهسارهاست و هرجا اندک همواری است، مردمِ آن ولایت، بدان همواریها درختها نشانیدهاند و غلهٔ آن اکثر دَیمَه باشد بر بالای کوه… اگر هم وقتی اسم دریاچه میآید، قایقسواری وسوسهتان میکند، انواع قایقهای پدالی، پارویی و موتوری در این دریاچه وجود دارد که میتوانید با سوار شدن بر آن لذت ساعاتتان را چند برابر کنید.

آبشار اوان: این آبشار در فاصله اندکی از دریاچه اوان قرار دارد. ماده ۱۴ – هر یک از طرفین متعاهدین هر چه زودتر پس از امضای این قرارداد ماموری برای مراجعات و نظارت در اجرای مواد این قرارداد تعیین و کتبابه طرف مقابل معرفی خواهند نمود. یک پارک جنگلی که علاوه بر اینکه با محیط دنج و دوستداشتنی و درختان سبز و بلندقامت آرامش را به شما هدیه میدهد، با امکانات تفریحی، به لذت و هیجان هم دعوتتان میکند. علاوه بر همه اینها بقعه امامزاده سید اسحاق، بیشتر از هر جای دیگری مهماننوازی مردم ساوه را به شما نشان میدهد.

یکی از جذابیتهای این موزه پیکرههای زیبا و طبیعی است که برای آشنایی با پوشش مردم ساوه در دوران قاجارو مشاغل مختلف و اقوام و تیرههای متفاوتی که در ساوه زندگی میکردهاند ساخته شده و به نمایش درآمده است. از سه مقطع تاریخی پیش از اسلام، دوران اولیه اسلامی و دوره صفویه آثاری در مسجد جامع ساوه وجود دارد. خلاصه هر قسمت از مسجد جامع ساوه را که نگاه میکنید هنر معماران ایرانی را بیشتر میستایید و البته برای این همه هنری که بارها آسیب دیدهاست بیشتر دل میسوزانید. تصور اینکه در تونلهای تو در تویی قدم بگذارید که زمانی شهری در دل زمین بوده است شما را به دنیای فیلمهای هیجانانگیز تاریخی میبرد.

زمین بازی برای کودکان و وسایل ورزش برای بزرگترها به همراه میز پینگ پنگ، امکان بازی و ورزش را برای همه اعضای خانواده فراهم میکند. این مجموعه هنوز جای پیشرفت دارد و تا سال ۹۹ به طور کامل احداث میشود ولی این روزها هم امکانات کافی برای لذت بردن اعضای خانواده در کنار هم دارد. اما از آنطرف یک مسئله دیگر هم هست؛ متأسفانه دولتهای غربی هنوز حاضر نیستند دست از سر افغانستان بردارند و با روی کار آمدن طالبان درصدد ایجاد یک باتلاق برآمدهاند تا ایران را با طالبان درگیر کنند.

واکنش سیستم ایمنی به محیط زیست، رژیم غذایی و یا عفونت موجب ایجاد التهاب در دیواره روده میشود. ام آر آی به کمک ایجاد میدانهای مغناطیسی میتواند از مقاطع مختلف بدن تصویر تهیه کند. اما با وجود قرار گرفتن دریاچه در این نقطه و شرایط آب و هوایی که دارد ، بایکال همچنان مورد توجه عکاسان و نقاشان زیادی قرار گرفته است و بسیاری برای به تصویر کشیدن این جاذبه طبیعی منحصر به فرد ، این سختی ها را تحمل کرده و به این نقطه سفر می کنند. معماری زیبای این بنا با تزئینات منحصر به فرد و دیدنی، دست به دست فضای معنوی، دلتان را به بهشتی رویایی پر میدهد.

هر کدام با زیبایی منحصر به فرد خود، پارک را باصفاتر میکند. 2-روستاییان نسبت به آداب و رسوم محل زندگی خود، پایبند هستند. ساخت این شهر زیرزمینی را به اردشیر بابکان نسبت میدهند یعنی این شهر قدمتی نزدیک به ۱۵۰۰ سال دارد. شهر زیرزمینی آوه یکی از همین دیدنیهای فوقالعاده است که قطعا جذبتان خواهد کرد. امامزاده سید اسحاق، یکی از جاهای دیدنی ساوه است که حتی اگر مذهبی نباشید دیدن هنری که در معماری بنایش به کار رفته است حتما جذبتان خواهد کرد. این روزها فقط دالان شمالی به بازار ساوه و دالان غربی به بازارچهای کوچک منتهی میشود.

بنا دوازده ضلعی است که از چهار سمت اصلی یعنی شمال، جنوب، شرق و غرب چهار دالان داشته است که هر چهار دالان به بازار ساوه منتهی میشده است. دالان حاج ملک، تیمچه نبویزاده، مسجد ۱۴ معصوم، مسجد میدان، بنای چهارسوق و راستههای متعدد بخشهای دیدنی این بازار سنتی زیباست. یکی از دیدنیترین بخشهای مسجد سرخ محراب آن با کتیبههای گچبری و نقاشیهای بسیار زیباست. مناره آجری مسجد سرخ هم بسیار دیدن دارد. منوی این رستوران شامل غذاهای محلی مانند انواع کبابها وماهی قزلآلای کباب شده در ظرفی سفالی است که بسیار لذیذ هستند.

سمرقند فردوس مانند میگویند ». این مسجد تزئینات زرشکی رنگ و کتیبههایی به رنگ سرخ دارد و به همین دلیل هم به آن مسجد سرخ میگویند. یکی دیگر از دیدنیترین مسجد نیز گنبدخانه آن است که با کتیبههای دیدنی و تزئینات ظریف، شما را به بهشتی رویایی از رنگ و هنر دعوت میکند. گنبدخانه مسجد، قدیمی ترین بخش آن است که تاریخ احداث آن به قرن چهارم و پنجم بازمیگردد.

شواهد نشان میدهد که بنای اولیه این مسجد، در دوران پیش از اسلام آتشکده بوده است که پس از سالها مسلمانان آن را به مسجد تبدیل کردهاند. بنای اولیه این مسجد از خشت و گل بوده است و در طی سالها این بنا انقدر توسط معماران مختلف بازسازی شده است که در واقع اثری از بنای اولیه باقی نمانده است. رستوران، کافه، «سکوی دید بسته» در طبقه سوم با امکان تماشای چشماندازی زیبا از مناظر مختلف شهر، چند موزه، «سکوی دید باز برج میلاد» در ارتفاع ۲۸۰ متری با امکان رصد شهر، شهر فرنگ، فروشگاه خرید صنایع دستی و آثار هنری و «گنبد آسمان برج میلاد» در آخرین طبقه ساختمان از مشهورترین امکانات تفریحی داخل برج میلاد هستند.

بام ساوه، یکی دیگر از جاهای دیدنی ساوه در شمال شرقی این شهر و در بلندترین منطقه ساوه منتظر شماست تا ساعاتی رویایی برایتان بسازد. اگر به ساوه میروید، حال و هوای دلنشین و دیدن تزئینات زیبا و متفاوت مسجد سرخ را از دست ندهید. اگر به دنبال جایی مناسب برای کمپ زدن در ساوه هستید و یا میخواهید بعد از ظهری دلنشین را در ساوه زیبا بگذرانید به دریاچه مصنوعی این شهر در بلوار تختی بروید. چند لحظه بعد سارا دوباره تماس گرفت. ساعت بازدید : دریاچه مصنوعی ۲۴ ساعته است ولی شهربازی و قایقسواری از عصر به بعد آغاز به کار میکند.

نزدیک به ۵۰۰۰ سال پیش، دلتای نیل مکانی برای کشت گندم و غلات و در پی آن آغاز یکی از بزرگترین تمدنهای بشری شد. موزه ملی ایران (موزه ایران باستان) قدیمیترین، مهمترین، بزرگترین و یکی از غنیترین موزههای ایران است که به دو بخش ایران باستان و دوران اسلامی تقسیم میشود. مخصوصا اگر آن بازار، بازاری سنتی با قدمت دوران صفویه باشد که به عنوان یکی از آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است. این بنا متعلق به دوران صفویان و حدود ۵۰۰ سال پیش است. مناره مسجد جامع ساوه که به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است متعلق به دوران سلجوقی است و آجرکاری فوقالعادهای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید