دریاچهی بایکال میزبان حدود ۲

شما میتوانید رادیوگرافی ترانزیت روده را با مراجعه به رادیولوژی مرکزی اصفهان انجام دهید. با مراجعه به پرونده پزشکی این بیماران کلیشه های مربوط به روش های مختلف تصویر برداری روده و مزانتر شامل سی تی اسکن شکم و لگن با کنتراست خوراکی و تزریقی، سی تی انتروگرافی و ترانزیت روده باریک استخراج شد. وسعت آن، با توجه به میزان بارندگی و واردات آب در فصول مختلف سال، متفاوت است و حداکثر به 400،2 کیلومتر مربع میرسد (کیهان، همانجا؛ بدیعی، ج 1، ص 143). در تابستان، دریاچه حوضسلطان به نمکزار و چالهای بزرگ و کاملا کویری تبدیل میشود (سیرو، ص 247؛ بدیعی، ج 1، ص170).

2. آتشکده فارس و آذربایجان ، پس از هزار سال، خاموش شد. قاسم تقی زاده خامسی، روز دوشنبه ۱۰ خردادماه در آیین گرامیداشت پنجاهمین سال بهره برداری از سدهای ارس و میل- مغان ما بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، اظهار کرد: ارس به فارسی و آراز در زبان آذری، سنبل همکاری ما بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان است. حوض سلطان در شمال شهر قم و مشرق شهر ساوه بر سر راه تهران ـ قم واقع است (افشین، ج 2، ص 266؛ نیز رجوع کنید به نقشه تقسیمات کشوری جمهوری اسلامی ایران).

خسرو از او پرسید نظر تو در اینباره چیست؟ ظلالسلطان (ج 2، ص 433) نیز به عبور خود از راه معمول، راه حوض سلطان، اشاره کرده است. خسرو پرسشهاى خود و موضوع خواب مؤبد بزرگ را طرح کرد، عبد المسیح گفت: دایى من در بلندیهاى شام زندگى میکند و نام او سطیح است و خواهد توانست که پاسخ لازم بدهد، انوشیروان گفت: پیش او برو و از معناى این امور بپرس و باز گرد.

این رستوران انواع غذاهای سنتی و محلی را با کیفیت عالی و قیمت مناسب سرو میکند. رستوران پدیده از دیگر رستورانهای این شهر است که طعم و عطر غذاهای ایرانیاش سبب شده به یکی از رستورانهای پرطرفدار این شهر تبدیل شود. انوشیروان سخت به وحشت افتاد و هر چند خواست شکیبایى کند نتوانست، و مصلحت در این دید که موضوع را با وزیران و فرماندهان نظامى و مرزبانان در میان نهد، ایشان را فرا خواند و در حالی که تاج بر سر نهاده و بر تخت نشسته بود به ایشان گفت: میدانید براى چه شما را خواستهام؟ سطیح چون اشعار را شنید چشم گشود و گفت: عبد المسیح تو هستى که بر شترى تیزپا سوارى و پیش سطیح آمدى، اما هنگام مرگ او رسیدى، پادشاه ساسانى ترا فرستاده است براى لرزه ایوان و خاموش شدن آتشها و خواب مؤبد بزرگ که خواب دیده شتران تنومند اسبان تازى را با خود میکشند و از دجله عبور کردند و در همه شهرهاى او پراکنده شدند، اى عبد المسیح هنگامى که تلاوت بسیار شود و صاحب عصا ظاهر گردد و رودخانه سماوه جارى گردد و دریاچه ساوه فروخشکد و آتش پارسیان خاموش گردد، دیگر شام، شام سطیح نباشد.

نعمان مردى به نام عبد المسیح را که از قبیله غسان بود به دربار فرستاد، خسرو به او گفت: آیا میدانى که چه میخواهم از تو بپرسم؟ عبد المسیح با شتاب به راه افتاد اتفاقاً هنگامى نزد سطیح رسید که او در حال مرگ بود، عبد المسیح به دایى خود سلام داد و درود فرستاد و چون پاسخى نشنید اشعارى خواند. این هتل برای اقامت کودکان کمتر از ۷ سال رایگان است و ۲ نوع اتاقهای مدرن و سنتی دارد که طبق سلیقه خود میتوانید یکی از انواع را برای اقامت خود انتخاب کنید.

برای اقامت در ساوه گزینههای متعددی پیش روی شماست. اگرچه این گروهها برای همه افراد قابل استفاده نیست اما آن ها اطلاعات ارزشمندی درباره وضعیت شما و همچنین حمایت عاطفی فراهم می کنند. سلطان سنجر (متوفی 552) برای رفاه حال مسافران و عابران، در این محل چند رشته قنات احداث کرد و آب آنها را در حوضی جاری ساخت، از آن پس عبور کاروانیان از این محل متداول گردید. بخشی از رشته کوه البرز در شمال آن است که تعدادی از رودهای آن وارد حوضه آبریز دریاچه میشوند (رجوع کنید به کیهان، همانجا).این دریاچه را باقی مانده دریای بزرگی میدانند که در این ناحیه بوده است (رجوع کنید به هِدین، ص 551؛ سیرو، ص 249؛ پیرنیا، ج 1، ص 148). در دوره مادها دریاچه حوض سلطان در مرکز ماد سفلا قرار داشت (دیاکونوف، ص 81، 88ـ89). در بعضی منابع قدیم تاریخ اسلام آمده است که خشک شدن دریاچه ساوه یکی از رویدادهای همزمان با ولادت حضرت رسول اکرم بوده است (رجوع کنید به یعقوبی، ج 2، ص 8؛ قزوینی، ص 258ـ259؛ حمداللّه مستوفی، ص 222؛ شیروانی، ص 304). در سده پنجم یا ششم سد ساوه را بر رود قرهچای زدند تا باتلاقهایی را که بین حوض سلطان و دریای نمک و رود قرهچای به وجود میآمد و عبور و مرور را دشوار میکرد خشک کنند.

دریای طبرستان : به استناد اسناد تاریخی در روسیه ایرانیان صد ها سال این دریاچه را با این نام می شناختند و پس از آن نام دریا مازندران از سوی محلی های طبرسان به آن نسبت داده شد. نیریز یا بختگان نام دریاچهای ست در استان فارس و شهرستان نیریز که در شرق شهر شیراز قرار دارد. یکی دیگر از هتلهای ساوه، هتل آزادی این شهر است که در میدان آزادی و در نزدیکی اماکن تاریخی شهر قرار دارد.

بنابراین چنین روشی برای افرادی که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در آنها متوسط است توصیه نمی شود اما در صورتی که خطر آن در شما بالاست یا علائم سرطان روده که در بالا ذکر شد در بدن شما نمایان شد، با پزشک خود برای بهترین راه کاهش احتمال این بیماری صحبت کنید. اگر کنترل کاملی بر عضلات کف لگن خود ندارید ، یا اگر آنها به طور مکرر اسپاسم می کنند ، ممکن است دچار یبوست شوید.

خود وی نیز از این راه عبور کرده بود. در عوض، ممکن است با یک استنت (لوله) مجهز شوند تا روده را باز نگه دارد و اجازه دهد مواد روده به راحتی از آن عبور کنند. ناصرالدینشاه نیز که در 1305 از دریاچه دیدن کرده است مینویسد این دریاچه شش سال قبل مجددآ تشکیل شده است و مسافران باید از راه جدید و از مغرب کنار دریاچه عبور کنند که مسافت آن ده فرسنگ بیشتر است (ص 201ـ203؛ نیز رجوع کنید به هدین، ص 549). در عصر ناصری، مسافت دور دریاچه سی ساعت پیادهروی و عمق آن حدود ده ذرع تخمین زده شده است؛ در فصل بهار زمینهای اطراف دریاچه مملو از لاله قرمز و گلهای زرد و سفید میشده، همچنین در مراتع پیرامونِ آن، نزدیک به ده هزار شتر متعلق به دولت ــکه شتربانان آن از قبیله چادرنشین عرب کلکو بودندــ چرا میکردند (رجوع کنید به ناصرالدین قاجار، ص 203ـ205). به نوشته گابریل (ص 59)، در قسمت اعظم سال راه کاروانیان از راه خشکی میان دو دریاچه میگذشت.

این دریاچه را دریاچه قم، دریاچه ساوه و دریاچه شاهی مینامند و گاهی نیز براثر پرآبی و پیوستن آن به کویر نمک، دریاچهای وسیع تشکیل میگردد که به دریاچه نمک مشهور است (رجوع کنید به کیهان، ج 1، ص 84؛ بدیعی، ج 1، ص 143). در شرایط کمآبی، دلتای رودهای رودشور و کرج و جاجرود چاله حوض سلطان را از دریاچه نمک جدا میکند (بدیعی، ج 1، ص170). واقعا هر توصیفی برای عظمت جیحون بکنند حق است، گرچه آب آن بسیار گل آلود و قهوهای است. همانا از ساسانیان چند زن و مرد به عدد کنگرههایى که فرو ریخته است پادشاهى میکنند و هر چه آمدنى باشد خواهد آمد: این بگفت و هماندم مرد.

سیرو، با توجه به قرارگیری دو کاروانسرای قلعهقرمز و حوض سلطان، هر دو در شمال دریاچه و در یک مسیر شمالی ـ جنوبی واحد، احتمال داده که راه سنگفرشی که متعلق به دوره صفوی و خط سیر تابستانی ری به قم بوده، از میان دو دریاچه میگذشته است (ص 248، 251 و ص 9، نقشه). این دوره به عنوان دوره فروکش شناخته می شود. «در شب میلاد پیامبر، ایوان کسرى به لرزه درآمد و شکست (ترک) برداشت و چهارده کنگره آن فرو ریخت.

دیدگاهتان را بنویسید