جــغـــرافــــیـای ایـــــــران پـــــایــه دهــــــم

حدود نیمی از دوپامین و ۹۰ درصد از سروتونین، دو هورمون مرتبط با احساسات خوب را باکتری های روده ما تولید می کنند. این دریچه در محل اتصال روده کوچک با بزرگ قرار گرفته است و کیموس از این دریچه به روده بزرگ تخلیه میشود. وضعیت دیوار به صورت دیوار کناف نسوز بوده و یک نوع عایق حرارت و صدا محسوب میشود. رودکی پدر شعر فارسی و مشهور به استاد شاعران است. زبان فارسی در افغانستان به طور رسمی دری و در تاجیکستان تاجیکی خوانده شده است. با توجه به سایت رسمی دریاچه هیلیر، این دریاچه کاملا برای شنا امن است.

یکی از مهیج ترین تفریحاتی که می توانید در پایتخت ایران تجربه کنید، قایق سواری در دریاچه چیتگر می باشد، در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با اسکله های دریاچه چیتگر، انواع قایق های موجود در این مجموعه و هزینه های قایق سواری در دریاچه چیتگر را در اختیار کاربران سایت لحظه آخر و همچنین گردشگران تهرانی قرار دهیم، بنابراین اگر از علاقمندان به این تفریح هستید، در ادامه این بخش با ما همراه باشید. نام خیابان برابر هتل ما در چهارجوی، ترکمنستان بیطرف است و نام هتل هم جیحون. بوستان ملت یکی از پربازدیدترین مجموعه های تفریحی تهران می باشد که اهالی را هر روزه به خیابان ولیعصر می کشاند به طوری که نخستین مکانی را که به گردشگر شهر خود معرفی می کنند، “پارک ملت” است.

این نقشه به شما کمک می کند که اطلاعات بسیار خوبی از خیابان بندی، شهرکهای مسکونی، مراکز خرید و اماکن تفریحی داشته باشید. می توانید از این نقشه استفاده کنید تا با موقعیت قرارگیری این منطقه به خوبی آشنا شوید. نوع سازه برای ساختمان های پهنه A (بوستان) اسکلت فلزی به صورتی پیچ و مهره ای است و از سرامیک پرسلان برای نما استفاده شده است. شهرک چیتگر ساخت ارتش به سه بخش مهم تقسیم میشود که به هر بخش پهنه گفته میشود. شهرت محله دریاچه چیتگر به دلیل همجواری با دریاچه مصنوعی تهران است و بسیاری از افراد به دلیل نزدیکی به بوستان جنگلی چیتگر این محله را به نام دریاچه چیتگر میشناسند اما به دلیل همجواری با دریاچه شهدای خلیجفارس این محله به نام دریاچه شهدای خلیج فارس نیز خوانده میشود.

لازم است به این نکته توجه کنید که ماهیهای زینتی یا ماهی سفره هفت سین خود را در دریاچههای مصنوعی مثل دریاچه خلیج فارس رها نکنید، زیرا عواقب نامطلوبی از قبیل رقابت غذایی و انتقال بیماری به سایر آبزیان را به همراه دارد. تاکنون حدود 18 گونه ماهی در این دریاچه شناسایی شده، که 11 گونه آن از ماهیان کپور، 1 گونه ماهی بومی و همچنین گونه­های زینتی مانند طوطی ماهی، پیرانا، اسکار و گربه ماهی هستند.

وی با اشاره به اینکه جایگاه تالابها و دریاچهها از نظر گردشگری با وجود جاذبه پرندگان مهاجر و همچنین به لحاظ تفرجگاهی اهمیت بالایی دارد افزود: تالابها ارزشهای متعددی دارند و هر هکتار تالاب قابلیت ایجاد ۱۴ هزار دلار درآمد را دارد. اگر الویت اصلی برای زندگی کردن را قرار گیری در یک منطقه دنج در نظر گرفته اید. محدودیت قدی افراد برای سوار شدن هم بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ سانتی متر است.

اگر شما هم با دیدن عکس دریاچه چیتگر مشتاق دیدن آن شدید، بهتر است اطلاعات این صفحه را دقیقتر بررسی کنید تا در اسرع وقت با دوستان یا خانواده به تفریح در این محیط بزرگ بپردازید. جاذبه های بصری موجود در این منطقه موجب شد تا حتی اگر قصد خرید ملک نداشته باشید می توانید برای پیک نیک یا دورهمی از این منطقه استفاده کنید. دریاچه هامون به عنوان هفتمین تالاب بین المللی جهان و بزرگ ترین دریاچه آب شیرین کشور تقریباً برای همیشه از روی نقشه جغرافیایی پاک شد .

دریاچه هامون بزرگترین دریاچه آب شیرین فلات ایران، در طول حیات خود شاهد دوره های خشک و کم آبیبوده است. اما به گفته گردشگران و توریست هایی که به این قاره سفر کرده اند سفر دریایی از طریق رود نیل یکی از هیجان انگیز ترین سفرها بوده که می توانید تجربه ای متفاوت را برای خود رقم بزنید و از این قاره و جاذبه های خاص و بی نظیرش بازدید داشته باشید. با وجود دره های حاصلخیز و دسترسی به آب مناسب برای مصرف انسان و همچنین مسیر ناوبری برای ایجاد شبکه ای از روابط تجاری و دیپلماتیک ، 5000 سال پیش اولین تمدن ها در ساحل رود نیل متولد شدند ، چیزی که اکنون آن را مصر باستان می شناسیم.

تماشای عمق سطحِ یخی این دریاچه زیبا شما را به این فکر می برد که شاید هر لحظه ماهی یا کوسه ای از زیر پاهایتان رد بشود. در فصول سرد سال عمق یخهای سطح دریاچه بایکال به ارتفاع حدود ۱٫۵ الی دو متر میرسند و در نتیجه میتوانند وزنی معادل ۱۵ تن و بیشتر را تحمل کنند. سرمایه گذاری بر روی پهنه A (بوستان)، به واسطه اصول واحد های آماده و قابل سکونت در نظر گرفته میشود و واگذاری به صورت انتقال قطعی در تعاونی ارتش و دفترخانه انجام میشود. پهنه A (بوستان) قدیمی ترین قسمت شهرک چیتگر، منطقه 22 است و دارای شرایط مخصوص به خود از نظر ساخت و ساز است و این شرایط برای پهنه های B (سروستان) و C (نارنجستان) نیز دیده میشود.

برج سازی در شهرک چیتگر سبب شد تا دنیای سرمایه گذاری مخصوص به خود را داشته باشد. سپس سعی میکنیم موقعیت گردشگری این شهرک و شرایط مسکونی آن را بررسی کنیم و در نهایت موقعیت این شهرک را از نظر سرمایه گذاری و برج سازی بررسی میکنیم. عموم مردم میتوانند برای تماشای نمایشهای آن در اطراف دریاچه مصنوعی برج خلیفه حاضر شوند. منطقه چیتگر به علت داشتن امکانات رفاهی و تفریحی مناسب و شهرک مسکونی، مراکز تجاری، پارک های جنگلی و دریاچه مصنوعی از توجه بسیار برخوردار است. دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس که دارای امکانات تفریحی بسیاری زیادی است.

جاذبه بصری: این بخش دارای جاذبه های بصری زیادی است که این موضوع سبب شده تا این منطقه به منطقهایی توریستی تبدیل شود. بعد از مدتی میزان تراکم جمعیت در تعهران به بیشترین میزان خود رسید و در سال 1389 توسط مجلس تشخیص داده شد که تراکم جمعیت در تهران به بیشترین میزان خود رسیده است؛ در سال 1389 مجلس اعلام کرد که تراکم جمعیت در شهر تهران بیش از اندازه است و به همین دلیل ساخت و ساز در این منطقه شروع شد.

هیرمند با تبخیر خود بر هوای پیرامونش اثر زیادی می گذارد و از خشکی شدید هوا به ویژه در تابستان می کاهد. یکی از بهترین محله های منطقه چیتگر برای زندگی می توان به شرق آزادگان که بین بزرگراه شهید خرازی و خرگوش دره قرار دارد، اشاره کرد. غرب دریاچه به علت وجواد شهرک های مدرن و مجتمع های مسکونی لوکس همچون شرهک پارلمان، شهرک افرا، شهرک بهاران، شهرک صدف و شهرک شهید خرازی جزو بهترین محله های منطقه 22 و چیتگر محسوب می شوند و برای سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشند. برای دانلود نقشه تهران به انتهای این مطلب مراجعه نمایید.

دریاچه سد الغدیر با وسعت ۸۵۰ هکتار، یکی از مناطق گردشگری شهرستان ساوه است اما به جز چند قایق سواری، امکانات دیگری از جمله اقامت و پذیرایی در این مکان وجود ندارد. از جمله فعالیتهایی که در دریاچه چیتگر میتوان انجام داد، ماهیگیری و قایق سواری است و اطراف این دریاچه پر از غرفههای خوراکی، وسایل بازی و تفریحی و همچنین کافه رستوران و مرکز خرید باملند است. پارک جنگلی چیتگر دارای تعداد بسیار زیادی درخت از جمله درختان سوزنی برگ و پهن برگ است. منطقه چیتگر دارای امکانات تفریحی و رفاهی بسیار زیادی است.

چارک چیتگر یکی از پارک های منطقه ایی و فرامنطقه ای است که در سال 1341 به عنوان یکی از مکان های تفریحی برای اکثر مردم تاسیس شد. طبقات همکف دارای کاربری های تجاری هستند و همینطور سالن ورزشی و سالن اجتماعات و سیستم مانیتورینگ نیز برای فضای جداگانه ای طراحی شده است. یکی از بهترین بخش های تفریحی پارک ارم، مخصوصا برای فصل بهار و تابستان، استخر روباز لونای یک شهربازی است. برای راحتی مسافران وهمچنین دسترسی بسیار خوب این شهرک، می توانید از خطوط اتوبوسرانی که در فضای بیرونی مترو چیتگر قرار دارد استفاده کنید.

وهمچنین در اطراف دریاچه، املاح و رسوباتی است که برای درمان امراض پوستی مورد استفاده قرار میگیرد. این دریاچه دارای وسعت بسیار زیادی است و مکانی برای تفریحات بسیار متنوع است؛ دارای رستوران و شیک ترین مرکز خرید است. البته قدمت تاسیس آن به 10 سال نمی رسد و تازه ساخت و شیک است این امر سبب شده تا بین تهرانی ها حتی شهرهای مجاور تهران طرفدارای زیادی پیدا کند. این دریاچه دارای وسعتی حدود 80 هکتار بوده و بیشترین عمق آن به 12 متر می رسد.

این محله از مراکز خدماتی متنوعی برخوردار است که از بین آن ها می توان به سرای محله چیتگر شمالی و دفترپیشخوان دولت آن منطقه اشاره کرد. مجموعه تجاری- تفریحی بام در بخش شمالی محله چیتگر قرار دارد و جزو نخستین مراکز خرید ایران در فضای باز محسوب می شود. کلیسا و نقش برجسته های مسحورکننده اش پس از اندکی پیاده روی در مسیری سربالایی ظاهر می شود. این مطنقه دارای شهرک های بسیار زیبا، مدرن و مجتمع های مسکونی بسیار لوکس است.

دیدگاهتان را بنویسید