بهترین بیمه تکمیلی سال 1400 + فیلم آموزشی

اگر به شیراز سفر کردهاید، تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید. اگر دوستدار طبیعت هستید قطعاً تنگ تیزاب یکی از جاهای دیدنی شیراز است که در زمان سفر به این شهر آن را نباید از دست بدهید. کلوچه مسقطی در واقع دو تا از خوراکی های خوشمزه شیرازی است که در کنار یکدیگر سرو می شود کلوچه شیرازی از آرد پودرقند گلاب و تخم مرغ تهیه میشه و با تخم خرفه تزیین می شود . ظاهرا تا عهد ناصر الدین شاه ساختمان مرکزی باغ پا بر جا بود و پس از آن نصیرالملک شیرازی باغ ارم شیراز را خریداری می کند و سعی می کند بناهای دیگری در این باغ بسازد.

از عهد صفوی به بعد باغ ارم شیراز بیشتر مورد توجه قرار گرفت و آن را مرمت نمودند. قدمت شیراز اگر چه به دلیل متون مختلف تاریخی و مدارک باستانشناسی نیازی به توضیح و تفسیر ندارد اما باید گفت که نام شیراز ظاهراً در الواح ایلامی مکشوف در تخت جمشید به صورت shira-si-ish «شیرازی ایش» آمده است و نشان میدهد که در عهد هخامنشی این شهر دایر و در آنجا کارگران مشغول کار واحداث بنایی بوده و از خزانه دستمزد دریافت میکردهاند. برای دیدن نارنجستان قوام باید به خیابان لطفعلی خان زند بروید. برای دیدن این بنا باید به خیابان لطفعلی خان زند در شهر شیراز بروید.

برای دیدن باغ جهان نما باید به ضلع شرقی خیابان حافظ و بالاتر از میدان حافظیه بروید. باغ دلگشا در محله سعدیهی جنوبی و خیابان نارنجستان قرار دارد. ساختار اجتماعی و اقتصادی این شهر به واسطه مرکزیت نسبی آن در منطقه زاگرس جنوبی و واقع بودن در یک منطقه به نسبت حاصلخیز به محلی برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان، یکجانشینان و عشایران هم چون عشایر ایل قشقایی تبدیل شده است. مرکزیت ادارای و نظامی این شهر نیز باعث رونق آن شده است. پیشینه ساخت این باغ به دوران ساسانیان باز میگردد و در آن یک ساختمان سه طبقه مربوط به دوره قاجار ساخته شده که از لحاظ معماری بسیار زیبا و خیره کننده است.

از بخشهای دیدنی این بنا، حمام ارگ است که به سبک حمامهای سنتی ایرانی بنا شده و شامل سربینه، سکوها، حوض، خزینه و… به طور کلی در باغ ارم چندین عمارت و شش سنگ نبشته دیده می شود که بازدید از آن ها در تور شیراز خالی از لطف نیست. برای خرید بلیط هواپیما چارتر شیراز به تهران در مسیر رفت و برگشت کافیست پروازهای شیراز به تهران را به طور دو طرفه چک کنید. تشکیل شده است. این محله در سال های دور، محل رفت و آمد اعیان نشین ها بوده و پیشه آن ها چوب فروشی می باشد.

این شهر خوش آب و هوا با انتخاب علی عمادالدوله، حسن رکن الدوله و عضدالدوله دیلمی (در سال های 322 تا 372 ه.ق) به عنوان پایتخت ایالت های تحت فرمان آل بویه رسید. همچنین سه غار تاریخی و چشمه رکن آباد را در کنار خود جای داده است. همچنین در این میان اصلی که بیش از تمام اصول دیگر در ایجاد وحدت ملی نقش به سزایی ایفا میکرد برپایی دین و مذهبی رسمی در سراسر این مرز و بوم بود.

افرادی که تور زمینی شیراز را رزرو می کنند و با اتوبوس وارد ترمینال علی بن حمزه می شوند، به راحتی می توانند از باغ نارنجستان قوام دیدن کنند. چرا که این جاذبه گردش گری کاملا به ترمینال علی بن حمزه شیراز نزدیک است. آرامگاه امامزاده علیبن حمزه یکی دیگر از بناهایی است به دستور عضدالدوله دیلمی، در دوره دیلمیان بنا شده است. یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز در بهار باغ دلگشا است که در نزدیکی آرامگاه سعدی (سعدیه) قرار دارد.

کاشی کاری های زیبا و مقرنس های ظریف، به گونه ای شما را جذب می کنند که ناخودآگاه دوربین عکاسی خود را به دست گرفته و مشغول عکس گرفتن می شوید. اگر میخواهید به دیدن صنایع دستی بروید و روزتان را با گشتوگذار در میان هنر دست مردم استان فارس بگذرانید، به انتهای بازار وکیل رفته و وارد سرای مشیر شوید. شهر شعر و آواز با مردمی خونگرم و میهماننواز که هنر در روح مردمانش همچون ستاره ای دنباله دار آمیخته شده است.

سعدیه در گذشته خانقاه و محل عبادت سعدی و یارانش بوده و تلفیقی از هنر معماری سنتی و مدرن است. اشعار سعدی و حافظ و فردوسی در ایران به طرز خاصی مورد توجه است و کمتر کسی پیدا میشود که چندین بیتی از این شاعران را به خاطر نداشته باشد زبان فارسی بسیار غنی وخوش آهنگ است از این رو برای شعرگفتن بسیار مناسب است. همچنین این شهر در مسیر راه های تجاری به بنادر جنوب ایران مانند بوشهر بوده که البته این نقش با احداث شبکه راه آهن به بنادر دیگر ایران کم رنگ شده است. آرامگاه شیخ محمد لاهیجی یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز است که متعلق به نویسنده کتاب “مفاتیح الاعجاز فی شرح گلشن راز” میباشد.

شیراز در کنار رود بزرگی قرار ندارد و چنانکه گفته شده نهرهای آن به سمت خاور جریان یافته و به در یاچهای که در چند فرسخی شیراز است فرومیروند. یکی از جاهای دیدنی شیراز که در ورودی این شهر از سمت اصفهان قرار دارد، دروازه قرآن میباشد. در قرن چهارم شیراز یک فرسخ وسعت داشت و دارای بازارهای تنگ و پر جمعیت بود و هشت دروازه داشت. در نیمه قرن هشتم که آن بارو خراب شد و محمود شاه اینجو آن را مرمت کرد و برجهای آجری بر آن افزود.

سرویلیام جونز یکی از با ارزشترین خاور شناسان برای ولتر تأسف میخورد که چرا زبان فارسی نمیدانسته است. پیشینه ساخت مسجد نصیرالملک به دوران قاجاریه باز میگردد و یکی از جاهای دیدنی شیراز است که نباید از دست داد. شهری که مردمانش از همان ابتدا با فرهنگ شیعه و دوستار دین مبین اسلام بودن بزرگ شدهاند. شاه اسماعیل صفوی دین اسلام و مذهبی شیعۀ ۱۲ امامی را در سراسر ایران زمین به عنوان دین و مذهب رسمی اعلام کرد و همین امر سبب شد که او بیش از پیش به سختگیری روی بیاورد. همین امر سبب شد تا خودش را هر چه بیشتر به معبود نزدیک کند.

باغ ارم شیراز در خیابان ارم و نزدیک مجموعه دانشگاه شیراز قرار گرفته است. از تمام کشورهای دور و نزدیک جهان، گردشگران و جهانگردان به پهنۀ وسیع ایران زیبا میشتابند و شهر تاریخی و باستانی یزد را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب میکنند. بیمه درمان تکمیلی یکی از شاخههای پرطرفدار و پر خسارت بیمه ای در صنعت بیمه است و تقریبا همه شرکتهای بیمه این بیمه نامه را به صورت گروهی و انفرادی و خانواده در طرحهای مختلف بیمهای با پوششها و حق بیمه های متفاوت ارائه میکنند. همچنین وجود آب نماهای مختلف در فصل تابستان باعث تازه شدن هوای این مکان میشود.

درختان متنوع، گلهای رنگارنگ و عطر بهار نارنج در فصل بهار باعث دوچندان شدن لذت بازدید از این باغ میشوند. همچنین در فصل زمستان نیز به دلیل کم شدن تعداد مسافر به این شهر از لحاظ قیمت ها بسیار مقرون به صرفه است. شیراز شهرتی جهانی دارد و همه ساله پذیرای تعداد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی میباشد. بیمه نامهای که تعداد مراکز طرف قرارداد بیشتر و در دسترس تر داشته باشد همواره گزینه بهتری در انتخاب بیمه نامه تکمیلی باشد. از این طریق می توانید برنامه ریزی بهتری برای سفر داشته باشید. داشتن اطلاعات مختصر در مورد جاذبههای گردشگری شیراز میتواند کمک کند تا تصمیم گیری بهتری در زمان سفر داشته باشید.

برای رزرو سوئیت در شیراز و سفر به مهد تمدن میتوان از راهنمای سفر به شیراز استفاده نمود، تا محل مناسبی را برای اجاره سوئیت در شیراز انتخاب، و هرچه بهتر و بیشتر از سفری دلچسب و اوقاتی خاطره انگیز، بتوان لذت دو چندان برد. ولی ممکن است استفاده از این وسیله نقلیه کمی زمان بر باشد. مستوفی درباره آن میگوید «آن مقام هرگز از ولی خالی نبوده و بین محراب و منبر دعا را اجابت بود».

تاریخ دقیق ساخت باغ جهان نما مشخص نیست ولی گفته میشود که قدمت بسیار زیادی دارد. در بدنه های این کوه چندین هزار چشمه وجود دارد که یکی از جاذبه های آن محسوب می شود. همچنین میتوانید مساحت و محیط مکانهای مورد نظر خود را روی هرکدام از این لایه های نقشه محاسبه کنید. باغ تخت در نزدیکی چند مورد دیگر از جاهای دیدنی شیراز قرار گرفته و به عنوان یکی از قدیمیترین باغهای این شهر شناخته میشود. ادبیات، ستارهشناسی، ریاضی، شیمی، علوم هندسه، زمینشناسی و گیاهشناسی، از دیگر مباجث علمی مهمی است که علاوه بر فقه، در مدرسه خان تدریس میشده است.

ارگ کریم خان یکی از جاهای دیدنی شیراز و به عنوان ارگ کریمخانی و ارگ شیراز مشهور است. اشاره کرد گردشگران میتوانند بسته به بودجه خود و محل این هتلها، یکی از آنها را انتخاب کنند. در ادامه میزبون به برخی از جذابترین مناطق در استان یزد اشاره خواهد کرد. شیراز از شهرهای بزرگ ایران است و در بخش مرکزی استان فارس و در ارتفاع 1486 متری از سطح دریا قرار دارد. محمود افغان که نتوانست در مقابل قدرت و ایستادگی مردم شهر یزد تاب بیاورد به سمت شهر اصفهان لشکر کشید و به تصرف شهر بزرگ اصفهان رضایت داد.

دیدگاهتان را بنویسید