انواع گاو آهن – شرکت کشاورزی و دامپروری سرافراز هزارمسجد

یکی از راههای همزمان سازی سیدر گذاری می باشد که در مرکز اصلاح نژاد گاومیش جبل صورت گرفته است سیدر را در داخل واژن توسط اپلیکاتور قرار داده و با نخی که در انتهای آن قرار دارد در بیرون فرج قرار میگیرد و قابل مشاهده می شود بعد از انجام سیدر گذاری روز و ساعت آن را جهت انجام کارهای بعدی یادداشت می نماییم. در رابطه با اصلاح نژاد توصیه شده که در انتخاب گاومیش نر بوسیله تولید مثل در گله دقت کافی صورت گیرد تا بهترین گاومیش نر انتخاب شود. او از رنجی که ملّت ایران در طول تاریخ کشیده، دلآزرده است و میخواهد مردم کشورش از رذایلی مثل قتل، خیانت و دزدی دوری گزینند و حاکمانی به قدرت بیاورند که ستمگر و غارتگر نباشند و به مبارزه علیه ضحّاکهای تاریخ بپردازند.

علائم فحلی : فرج گاوهای فحل متورم وپرخون است واغلب اوقات مواد مخاطی شفافی را که از فرج جاریست می توان مشاهد نمود، تکرر ادرار، نعره زدن، دم S شکل، گارهای ماده ای که فحلی نیستند سوار گاوهی ماده فحل میشوند.این علائم را در مقابل شماره هر گاو که مشاهده نمودیم ثبت نموده و تاریخ و ساعت آن را یاد داشت می نماییم. اول شماره های برنجی تهیه شده که دارای بازوی مناسبی داشته باشند به تعداد 9 (نه) شماره (8,7,6,5,4,3,2,1,0)در داخل حاوی یونیلت ازت مایع قرار می دهیم طوری که شماره ها در داخل ازت مایع غوطه ور باشند و بعد از 20 ثانیه (زمانی که شمارها از جوش افتاده باشند) آماده برای زدن شماره می باشند شماره را برداشته در کپل گاومیش یا گوساله ای که قبلاً جای شماره را با تیغ تمیز کردیم محکم و بدون حرکت در مدت زمان قید شده در جدول ذیل نگه می داریم نه کم نه زیاد و این باعث می شود یک شماره خیلی خوب در کپل دام بوجود آید و بعد از شماره زنی جای شماره را با الکل یا بتادین ضدعفونی می کنیم.

تراز بودن گاوآهنهای برگردان دار باعث می شود که فشار یکنواختی از خیش بر لایه خاک وارد شود، بار وارد شده بر همه خیشها یکسان باشد و شخم با عمق یکسان و ثابتی انجام گیرد. آسیب رساندن به گاو ها، ضربه زدن به آنها و یا هر حرکت دیگری که باعث جلب توجه گاو به شما شود به هر دلیلی اشتباه است و اگر این موضوع مشاده شود با شما برخورد خواهد شد. در گذشته آب اضافی چشمه از کنار حوضچه آن به نهری میریخته و این آسیاب را به حرکت در میآورده است.

بسیاری از مردم نام شهر سرعین را در کنار آبهای گرم آن میشناسند. چه کسی از بودن در آب گرم آن هم زیر نور طبیعی آفتاب یا حتی در کنار سوز زمستانه لذت نمیبرد؟ اصلا شاید آبتنی در گاومیشگلی در فصل زمستان لذت بیشتری هم داشته باشد. جهاد کشاورزی یا دامپزشکی محلی می توانند توصیه هایی مخصوص درباره بیماری ها در منطقه تان به شما بدهند. جنین به صورت توده 8 تا 16 سلئلی به چسبیده دیده میشود سپس بوسیله شیلنگ مخصوص انتقال یک مقدارهوا به پایت منتقل سپس جنین و بار دیگر هوا به پایت منتقل می کنیم پایت را در تفنگ تلقیح قرار داده با یک دست توشه رکتال نموده و با دست دیگر تفنگ انتقال جنین را از فرج،مهبلو سرویکس رد نموده و در قسمت فوقانی رحم عمل انتقال جنین صورت می گیرد .

اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تلفات جوجه های یک روزه به خصوص در هفته اول نگهداری بالا می باشد. مصرف شیر و فراورده های مختلف آن به ویژه فراورده های تخمیری، منجر به افزایش طول عمر، افزایش بازده جسمی و فکری، کاهش بیماریهای عفونی، کاهش بیماریهای استخوانی و رشد مطلوب کودکان و نوجوانان می شود. 10. سلامت مغز : محققان دانشگاه کانزاس دریافتهاند افراد سالمندی که محصولات لبنی بیشتری مصرف میکنند، مقدار گلوتاتیون (ترکیب پروتئینی کوچک) بیشتری در مغز دارند.

نتایج آزمایشات تغذیه ای نشان میدهد که مصرف اختیاری خوراک در گاومیش به طور معنی داری کمتر از گاو با وزن بدن یا سطح تولید مشابه است و توانایی گاومیش برای هضم ماده آلی بیش از گاو میباشد. قبلاً تصور می شود که از تلاقی نژاد رودخانه ای نژادی حاصل نمی شود زیرا این دو گونه نسبت به هم عکس العمل منفی نشان میدهند چنانچه هر دو از کودکی با هم نگهداری شوند این واکنش منفی سلب می شود و نتایج حاصل از آن نتاجی است که رشد بهتر هیکل درشتر، ظرفیت بدن بیشتر و از لحاظ رشد عملکرد بهتری دارند و در واقع پدیده هتروزیست در نتاچ بوجود می آید.

پروژسترون با مهار ترشحLH از بروز علام فحلی جلوگیری میکند.ثابت بودن مقدار پروژسترون ترخیص شده و منظم بودن این ترخیص جهت عملکرد آن بعنوان فیدبک منفی از طریق هیپوتالاموس، ضروری است. و با توجه به نیاز گندم به کود پتاسه ه مقدار آن در حد نیاز گیاه به کود ازته است رفع کمبود آن را با افزودن کودهای پتاسه همراه کودهای پایه ضروری می سازد نقش پتاسیم در بهبود کیفی محصول و افزایش عملکرد و محافظت گیاه در برابر عوامل نامساعد محیطی امر مسلم و ثابت شده ای است. او اسپانیایی بود و 29 سال سن داشت و از کودکی به گاو بازی علاقه داشته است.ویکتور در اوج شهرت از دنیا رفت اما نه با یک مرگ معمولی بلکه با شاخ یک گاو عصبانی، آن هم در برابر چشم میلیون ها بیننده حاضر و رسانه ای.

آب گرم گاومیش گلی در گوشه یک میدان قرار دارد که به دلیل اسم و رسم این آب گرم، میدان گاومیش گلی نام گرفته است. خطی که مماس بر لبه داخلی چرخ سمت راست عقب تراکتور موازی با محور طولی آن رسم شود از انتهای تیغه خیش اول بگذرد و یا حداکثر cm 5 با آن فاصله داشته باشد. یکی از سه زانیده انتهائی آن بلندتر است در حلق فلزی جای می گیرد که در انتهای تیر بزرگ خیسش جای دارد . گاوآهنهای اولیه شامل یک چوب و یک اتصال آهنی کوچک در انتهای آن بود که به سادگی زمین را خراش میداد.

در رابطه با اثر هم خونی یا تلاقی فامیلی در گاومیش اطلاعاتی در دست نیست ولی بر اثر اطلاعاتی که در گاو وجود دارد، میتوان حدس زد که در سطوح بالاتر آن مرگ و میر گوساله، کاهش وزن تولید شیر و اندازه کوچک نتاج را خواهیم داشت. توافق عمومی بر اینکه گاومیش هر کدام از مواد مغذی را 2 تا 5 درصد بیشتر از گاو هضم میکنند، وجود دارد. گاوآهن پشت تراکتوری : جهت زیر و رو کردن و شخم زدن زمین های باغی و زراعی و مراتع با سختی خاک بالا از ادواتی همچون خیش یا گاوآهن تراکتوری استفاده می نمایند.این محصول دارای تیغه یا تیغه های فولادی ضد سایش و ضد زنگ با سطح خورندگی پایین بصورت نوک تیز و برگشته به داخل که بر روی یک شاسی قوی سوار شده است.

همزمان سازی فحلی یعنی با کنترل استروس، تعداد معینی گاومیش ماده در طول یک دوره زمانی کوتاه جفت پذیر می شوند. شیر گاومیش از نظر چربی از شیر گاو غنیتر و دارای ماده خشک کمتر و بین میزان درصد لاکتوز با شیر گاو تفاوت دارد . سن اولین زایش طبق نظر مورو (1986) بطور متوسط 40 ماه است که این مقدار در مرکز اصلاح نژاد بطور متوسط 6/1128 روز می باشد (طبق تحقیقی که بر روی 9 رأس یوره (تلیسه) گاومیش صورت گرفت) سن اولین زایمان در گاومیش بسته به شرایط محیطی و جغرافیایی و روشهای پرورشی و مدیریتی و همچنین بسته به خصوصیات ارثی و وزن بچه گاومیش هنگام تولد فرق میکند.

اسپرمهای استفاده شده از پایت های نیم سی سی که در مرکز پرورش و اصلاح نژاد گاومیش شمال و شمال غرب کشور (مرکزجبل) تهیه شده بود انجام پذیرفت. در پرورش سنتی بیشتر بهمنظور تأمین شیر و استفاده از نیروی بدنی گاومیشها جهت شخم زدن زمین و حملونقل اقدام به پرورش و نگهداری میکنند. گاومیش یکی از حیوانات مفید برای انسان بوده که علاوه بر قدرت بدنی بالا، شیر و گوشت آن نیز یکی از منابع تغذیه ای به حساب می آید. گاومیش هایی گه خریداری می شوند از همان ابتدای ورود در قرنطینه نگهداری شده تا از لحاظ بیماریهای سل و بوسلوز مورد تست و بررسی قرار گیرند در صورت منفی بودن این دو بیماری دامها وارد گله می شوند سپس از گاو میش هایی که قرار است انتقال جنین یا تلقیح مصنوعی برای انجام کارهای اصلاحی صورت گیرد خونگیری به عمل می آید تا از لحاظ بیماریهای تناسلی مورد بررسی قرار کیرند هر راس دام ماده ای که خونگیری می شود شماره کپل (و در صورت نداشتن شماره کپل شماره گوش آن دام)در قسمت بر چسب لوله خونگیری می نویسیم زمانیکه خونگیری دامها پایان یافت قالب های یخی را در اطراف لوهلی خونگیری قرار داده و در اسرع وقت جهت انجام آزمایشات و مشخص شدن بیماری به کرج فرستاده میشود بعد از اعلام نتیجه توسط آزمایشگاه کرج دامهایی که سلامتی کامل دارند جدا نموده و در محل جداگانه نگهداری و تغذیه می شوند.

این عمل در فاصله زمانی بسیار کوتاهی در حد میلی ثانیه انجام می شود. 1900 میلی گرم پروژسترون طبیعی در آن تزریق شده است هنگامیکه سیدر در داخل واژن قرار میگیرد، بطور یکنواخت و منظم روزانه 60 میلی گرم پروژسترون ترخیص می کند، که از طریق دیواره واژن جذب می گردد. در واقع گوشت گاومیش موجب جذب آهن و کوتاهتر شدن مسیر رشد عضلانی می شود. در روی کنده دسته ای برای هدایت گاو آهن نصب گردیده است.

رنگ پوست این حیوانات، قهوه ای بسیار تیره است که گاهی اوقات به مشکی متمایل می شود. این گاومیشها بیشتر به رنگ سیاه و گاهی لکه های سفید در نقاط مختلف بدن دارند. زنی شجاع برای نجات بدن او به سراغ گاو می رود که این زن روپوشی سفید بر تن داشته است. زیستگاه اولیه مرغ و خروس لاری و منشاء نژاد لاری عمدتا به مرکز و جنوب هندوستان یعنی هیمالیا، برمه، سیلان، جزایر مالزی، جنوب جاوه و سوماترا بر می گردد که در این مکان ها به صورت وحشی زندگی می کرده اند. نژاد مرغ و خروش موردنظر خود را بیابید.

اینجا تنوع اقامتگاه و رنج قیمت بالاست و با هر بودجهای میتوانید اقامتگاه مورد پسند خود را پیدا کنید. برای هر تولید مثل، هزینه نگهداری سالانه را با تولید شیر سالانه تقسیم کنید تا هزینه تولید را با هر واحد شیر تولیدی حساب کنید. ساقه، رابط بین واحد خاکورز (خیش) و قاب (شاسی) میباشد. در حالت عادی ۴۸ مرغ و خروس نیاز داریم، ولی اگر در تهیه خروس های اصیل مشکل داریم می توانیم بجای ۸ خروس، تنها از ۳ خروس اصیل استفاده کنیم، آموزش کامل راه اندازی واحد پرورش و جوجه کشی در مقاله جوجه کشی از خروس لاری توضیح داده شده است.

و بعضی کشورهای آفریقایی و اروپایی پرورش داده می شود. به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام – پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ امروزه نژادهای بسیار فراوان و گوناگونی از مرغ و خروسها در دنیا موجود است که به جهت تولید گوشت و تخممرغ مورد توجه، اصلاح نژاد، تکثیر و پرورش قرار گرفتهاند، در این میان نژادهای مرغ و خروس زینتی از لحاظ اقتصادی و تولید گوشت و تخممرغ، توجیه اقتصادی نداشته و صرفاً به عنوان پرنده زینتی مورد توجه میباشند. نتایج نشان داد که مقاومت کششی گاوآهن کاهش یافته اما لازم است تا طراحی کفش¬ها اصلاح شوند و لینک¬های مکانیزم به روش دقیق¬تری روی گاوآهن مونتاژ گردند.

دیدگاهتان را بنویسید