انتشارات پرتقال – ویرگول

افرادی که کمتر از 125 میلی گرم «ویتامین C» در روز مصرف می کنند، 4 برابر بیشتر با خطر ابتلا به آب مروارید، در مقایسه با افرادی که بیش از 500 میلی گرم در روز مصرف دارند، مواجه می باشند. احتمالا «ویتامین C» در مرکبات سبب مهار تشکیل مواد سرطان زا در معده می شود. در تحقیقات آزمایشگاهی، عصاره هیسپریتین سبب مهار رشد سلول های سرطانی سینه و تشکیل تومور شده است. در مناطقی که بارندگی زیاد است، باید آبیاری با توجه به رطوبت خاک انجام شود.

براساس نتایج مقایسه میانگین تیمارها، بیشترین درصد گیرایی قلمه­ها با 73/95 درصد مربوط به قلمه­های تیمار شده توسط 2 گرم در لیتر ایندول بوتریک اسید در خاک ترکیبی بود که در همین نوع بستر کشت افزایش غلظت ایندول بوتریک اسید به 4 گرم در لیتر درصد گیرایی قلمه­ها کاهش معنی­داری داشت بطوری­که با تیمار شاهد تفاوت معنی­داری نداشت. سرانجام بـرای تعیین حجم آب لازم برای آبیاری یک درخت (بر حسب لیتر) باید مقدار آب لازم آبیـاری (به میلیمتر) را در مساحت خیس شده خاک سایه انداز هر درخت توسط روش آبیـاری (بـر حسب مترمربع) ضرب کرد.

زمانی که حجم اسید معده خیلی زیاد میشود، ممکن است به بالا جریان یافته و وارد مری شود. گازی که از نوشیدنیهای گاز دار در معده آزاد میشود، فشار معده را بالا میبرد. 4ـ دیدن برف گل آلود در خواب ، نشانة آن است كه شخصیت و غرورتان را كسی مورد تحقیر قرار خواهد داد . تعبیر خواب یکی است کارهایی است که تقریبا همه افراد بعد از خواب دیدن سراغ آن می روند.

علاوه بر همه ی اینها پرتقال توی سایت خودش میاد وبلاگ نویسی میکنه. لازم است بدانید كه یك لیوان آب پرتقال، دارای ۱۲۰ میلی گرم ویتامین ث یعنی دو برابر مقدار توصیه شده در روز است و علاوه بر آن دارای مقادیری كلسیم، پتاسیم، نیاسین و اسید فولیك است . انگور باید همیشه در طول دوره خواب در زمستان هرس شود . این انگور ی بسیار شیرین می باشدو سرشار از فیبر و ویتامین که بدلیل ماندگاری بالای آن همیشه مشتریان داخلی و خارجی تمایل به خرید آن دارند.این انگور که از لحاظ شکل ظاهری تقریبا شبیه انگورهای کشمشی قرمز می باشد با خوشه ی مخروطی،کوتاه،حبه های ان بیضی کشیده و زمان رسیدن لکه های قهوه ای رنگ روی انها دیده می شود بیشتر مشتریان آن را با این انگور اشتباه می گیرندفقط با این تفاوت که رنگ آن بیشتر مایل به صورتی می باشد که هر چه میوه آن رسیده تر می شود، رنگ آن نیز تغییر کرده و شیرین تر می شود.در دو رنگ قرمز و سبز است،مصرف تازه خوری و مجلسی دارد،قابلیت نگهداری خوبی داردو در خرداد ماه برداشت می شود.،برای کاشت انگور ریش بابا، آب و هوای خنک و به دور از یخبندان احتیاج است.

بسیاری از غذاها میتوانند با کاهش انعطاف پذیری عضله ای که مری را از معده جدا میکند، مدت زمانی را که غذا در معده می ماند افزایش دهند یا باعث شوند معده اسید بیشتری تولید کند، در نتیجه علائم رفلاکس اسید بدتر میشود. افزايش مقدار غذا بر حسب ميل شيرخوار است ضمن اين كه نبايد با تحميل و اجبار خورانده شود از طرفي هم نبايد آن قدر زياد باشد كه منجر به مشكلات گوارشي مثل استفراغ و يا كاهش دريافت شيرمادر و طولانيتر شدن فواصل شيرخوردن شود.

طعم آن مثل کیوی و آناناس و سیب شیرین است و از جمله میوه های سرشار از ویتامین سی به شمار می رود. در کنار انواع غذاهای گوشتی، به منظور افزایش جذب آهن غذا، از پرتقال یا آب آن استفاده کنید، خصوصا افزودن آب پرتقال به مرغ آب پز بسیار طعم خوبی به غذا خواهد داد. در اين زمان هدف اصلي آن است كه شيرخوار با طعم و قوام غذا و سپس خوردن غذا به وسيله قاشق آشنا شود. 32. برای روشن شدن پوست یک عدد زرده تخم مرغ با یک قاشق روغن زیتون مخلوط نموده به صورت ماسک استفاده شود وقتی که ماسک خشک شد سفیده تخم مرغ را با چند قطره آب اکسیژنه 8 درصد مخلوط نموده روی پوست بگذارید سپس صورت را با آب ولرم بشوئید.

حشرات بالغ ، در روی برگ های تازه درختان تخم گذاری کرده و از آن ها تغذیه می کند . تخم پرتقال را له کرده و روی صورت بمالند برای رفع چین و چروک مفید است. خصوصاً در افراد گیاهخوار افزایش مصرف غذاهای غنی از «ویتامین C» از قبیل مرکبات، برای کاهش خطر ابتلا به کمبود آهن که سبب کم خونی می شود، ضروری است. اسید معده، ماده شیمیایی است که برای تجزیه غذا در معده تولید میشود. در تهيه اين غذا از گوشت چرخ كرده هم كه آن را با كمي پياز تفت داده ايد ميتوانيد استفاده كنيد و يا گوش چرخ كرده را به صورت قلقلي در آوريد.

مادامیکه امروزه همه ما در شرایطی به سر میبریم که با مشغله کاری و دغدغههای ریز و درشت و گاه با فشار و استرس روزگار میگذرانیم، دیدن اینچنین تصاویری به ذهن و روح آدمی، آرامش میبخشد. محققان دریافته اند كه پرتقال و سایر مركبات در پایین آوردن كلسترول خون نیز مؤثرند و این خاصیت مدیون وجود پكتین (Pectin) یا ماده الیافی پوست و ورقه های نازك ما بین پره های پرتقال است .

در مناقب آل ابیطالب آمده است: علی اکبر7 که عمرش هجده سال بود، در کربلا به شهادت رسید و کسی که به منابع تاریخی و مقاتل مراجعه کند و بیندیشد، میفهمد که آنچه ما گفتیم درست است. از این شربت 3 فنجان در روز بنوشید تا وزن شما بمقدار ایده آل در آید . به دست می­آیدو با افزایش مقدار جاذب از 1 تا 20 گرم بر لیتر، حذف یون­های فلزی در واحد وزن جاذب کاهش می­یابد. در این بخش از سایت آکاایران شما را با فواید و خواص دارویی پرتقال آشنا میکنیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

پرتقال زیاد کننده اسپرم است. پرتقال همراه با نمک دفع کننده کرم است. بسته نشدن لوله عصبی در جنین: پرتقال دارای فولات است که به همراه قرص های اسید فولیک به پیشگیری از بروز اسپینا بیفیدا (بسته نشدن لوله عصبی) در جنین کمک می کند. البته باید توجه داشت مصرف کافی منابع غذایی این ویتامین به تنهایی نیاز بدن خانم های باردار به اسید فولیک را تامین نمی کند و نمی تواند جایگزین مکمل اسید فولیک شود. سرماخوردگی : دریافت کافی «ویتامین C» به کاهش شدت علایم سرماخوردگی و طول مدت آن کمک می کند.

در همین حال، جهانتاب طاهری؛ عضو شورای ولایتی هرات به این باور است که تا کنون برای نگهداری و صادرات انگور توجه کافی از سوی حکومت صورت نگرفته است. آب پرتقال هر اندازه كه سردتر باشد و در یخچال نگهداری شود ویتامین ث آن بیشتر حفظ خواهد شد. مصرف مرتب گوشت، لبنیات، آمینو اسیدها، حبوبات و غلات می تواند به شما کمک زیادی در این زمینه کند. 15- خواص گفته شده فقط منحصربه پرتقال رسیده می باشد و آب پرتقال موجود در فروشگاهها و سوپر ماركت ها این خواص را ندارند. لاروهای آن در پشت قفسه سینه یک جفت زائده گوشتی دیده می شوند .

در یک تحقیق به منظور مقایسه میزان ابتلا به سرطان در اشخاصی که خیلی فراوان پرتقال می خورند با اشخاصی که خیلی کم مصرف می کنند، مشخص شده است که خطر ابتلا به سرطان نای در افراد گروه اول 50 درصد کمتر از افراد گروه دوم است. متاسفانه کار زیادی در این رابطه نمیتوانید انجام دهید. این نمونه از بخشی که به خاتمۀ کار نادر اختصاص یافته، برداشت شده است. در فصل پاییز و زمستان که بدن به انرژی بیشتری برای گرم کردن خود احتیاج دارد، این ترکیب به دلیل انرژیزا بودن بسیار مناسب است.

پرتقال شیرین به اعتدال بسیار نزدیک است و مصرف متوسط آن در سردمزاجان زیان آور نیست. پرتقال در پرورش اندام و رشد ماهیچه ها بسیار مفید است. بخشهای کوچک یک خوشه انگور را در زبان گفتاری «تلیس» میگویند و چوب یا سیخی که از خوشه پس از خوردن انگور میماند، «خجوم» میگویند. اگر دچار رفلاکس اسید معده هستید، ممکن است پس از صرف غذا دچار ناراحتی شوید. یک قاشق غذاخوری دانه زیره را در یک فنجان آب جوش ریخته و پس از گذشت 5 دقیقه آن را از صافی رد کرده و میل کنید.

از جوشانده پوست پرتقال برای آرام کردن سرفه می توان استفاده کرد آب اول آن را بیرون ریخته سپس با آب تازه می جوشانیم و با عسل میل شود. تحقیقات منتشر شده در Annals of Otology, Rhinology & Laryngology نشان میدهد محدود کردن میزان اسید دریافتی از طریق غذا، میتواند علائم رفلاکس اسید مانند سرفه و گرفتگی صدا را آرام کند. پرتقال مدر است و ادرار را افزایش میدهد. پرتقال از فلج کودکان و سستی و کهولت بزرگسالان جلوگیری می کند.

برای بیمارانی که از داروهایی که حاوی کورتون است استفاده می کنند برای جلوگیری از عوارض آن بهتر است پرتقال بخورند. دولت مینای دندان. آب پرتقال حاوی اسیدهای خورنده هستند که قادر به از بین بردن مینای دندان است. پی و ورقه های نازک بین پرتقال از کلسترول جلوگیری می کند. قرص اهن تا چند ماهگی مصرف شودبه شما یک داروی ضدانعقاد مانند هپارین تجویز خواهد شد تا از لخته شدن خون شما جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید