آشنایی با نژاد گاو هلشتاین – فارموژن

نتايج نشان داد که ماشين مرکب، در مقايسه با گاوآهن برگرداندار ساده، مي تواند سخت لايه شخم را تحت تاثير قرار دهد؛ دو تيمار، در اغلب صفات مورد اندازه گيري اختلاف معني دار داشته اند. و با توجه به نیاز گندم به کود پتاسه ه مقدار آن در حد نیاز گیاه به کود ازته است رفع کمبود آن را با افزودن کودهای پتاسه همراه کودهای پایه ضروری می سازد نقش پتاسیم در بهبود کیفی محصول و افزایش عملکرد و محافظت گیاه در برابر عوامل نامساعد محیطی امر مسلم و ثابت شده ای است.

ممکن است بعد از مدتی به اصطلاح بعد از چند سال بخواهید کسب و کار خود را گسترش دهید. به این گونه که چند نفر به صورت دسته جمعی برای دستیابی به گوشت قرمز سالم و بهداشتی نسبت به خرید یک راس گوساله و ذبح آن جهت تقسیم گوشت اقدام می کنند. برای اولین بار تحقیقاتی در بهمن ماه 65 توسط دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز بر اساس طرحی مشترک با وزارت کشاورزی به منظور بررسی زمینه اجرایی انتقال جنین توسط دکتر فاضلی انجام گرفته و اولین گوساله متولد شده در تاریخ 5/2/66 می باشد. ممکن است که شما از خروسی خوشتان می آید و به استایل آن می خورد که بسیار قوی و تیز باشد اما شما نمی خواهید که خروس شما در کسو آسیب ببیند مثل اینکه چشم آن آسیب ببیند و یا کور شود پس به همین دلیل روش خاصی برای قوی کردن خروس وجود دارد که بدون هیچ آسیبی می باشد که باید از روشخاصی استفاده کرد به این صورت که از دو ماه قبل مرغی را که خروس به آن علاقه دارد را درون کله قندی قرار دهید و برای مرغ درون نیز دانه و آب بگذارید باید آب به گونه ای وصل باشد که هردو از آن آب استفاده کنند یعنی به صورتی که در بالای کله قندی وصل شود و پس از مدتی که صدای مرغ می آید خروس یکسره و دائم دور کله قندی می چرخد تا راهی برای ورود پیدا کند و شما نیز اجازه دهید که از صبح تا شب دور آن بگردد پس از مدتی بعد دو کله قندی با فاصله ۱۰ الی ۱۵ متر از هم قرار دهید و در هر دو یک مرغ با دانه و آب قرار دهید سپس خروس با صدای هر مرغ به سمت کله قندی مورد نظر می رود و به طور متوالی در حال دویدن می باشد و همین باعث آمادگی کامل خروس می شود و شما می توانید پس از گذشت ۴۰ روز به ماهیچه های پای خروس لاری تان دست بزنید و تغییر و سفت شدن آن را احساس کنید و سپس می توانید آن را بجنگانید و باید در ابتدا با خروس تمرینی جنگانده شود تا آمادگی لازم برای جنگ را نیز پیدا کند.

در نهایت با گذشت دو ماه خروس شما به اندازه ای می دود که از نفس بیفتد. کسو به معنای جنگاندن می باشد و باید این را در نظر که جوجه ۱۰ ماهه را نباید با جوجه قوی تر و بزرگتر از آن کسو و یا بجنگانیم زیرا جوجه عادت می کند که برگردان بزند. جوجه را چگونه کسو کنیم یعنی بجنگانیم؟ جوجه خروس را چگونه بدون کسو آموزش دهیم؟ در این پست و در ادامه آموزش پرورش مرغ بیش از 40 عکس بسیار زیبا از انواع خروس های لاری اصیل جنگی را از سرتاسر اینترنت برای شما گلچین کرده ایم.

در این مقاله راه های شناخت خروس لاری اصیل به شما آموزش داده شده است. بعدها تعدادی از گاوهای این نژاد به آمریکا برده شدند و پس از تلاقی با نژاد های دیگر به نژاد برهمن مشهور شدند. ماساژ نیز برای این کار مفید می باشد و باید به ترتیب از گردن، سینه، بال ها، پهلو ها و زیر بال ها و سپس پا ها باید ماساژ داده شوند که این حرکت باعث افزایش جریان خون در خروس می شود و سپس پس از هر ماساژ می توانیم آن را با خروس ضعیف تر و تمرینی کسو دهیم. طوری که اون جوجه ضعیف مجبور به فرار بشه.

همان طور که در ابتدای این متن ذکر کردیم خروس های جنگی در نژادهای مختلف وجود دارند. این خروس ها از زمان های بسیار قدیم محبوب بوده و سابقه نبرد انداختن بین خروس لاری ها به چندین هزار سال قبل بر می گردد و اولین بار در یونان این رسم بنا شد، یعنی فرماندهان جنگ در مقرهای نظامی، خروس های جنگی را به جان هم می انداختند تا حس جنگاوری سربازان با دیدن این صحنه ها تقویت گردد.

این خروس ها را با عنوان خروس جنگی می شناسند که در ایران به خروس های لاری شهرت یافته است. در قرن سیزده در امر شخم و بذرافکنی ، با توجه به باورها، توصیه شده است : در وقت پاشیدن تخم احتیاط نموده که تخم بر شاخ گاو نیفتد که بر شاخ گاو افتد ان محصول خوب نشود و آردی که از آن گندم بود نانش در تنور نایستد. برای آشنایی بیشتر با این خدمات با ما تماس بگیرید. شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که قیمت گوسفند زنده بیشتر است یا گوساله؟ پیرو این دخالتها یعنی تراگونگیهای کمّی است که یک متن نسبت به زیرمتن خود گستردهتر یا کوچکتر میشود.

در ادامه چند نکته را متذکر می شویم که با توجه به آن ها خروس های قوی خواهید داشت. در ادامه چند نمونه از معروفترین نژاد مرغ و خروس زینتی را خدمت شما عزیزان معرفی میکنیم. یکی از معروفترین انواع مرغ و خروس زینتی را میتوان نژاد ابریشمی دانست. در این مقاله از وب سایت چیکن دیوایس می خواهیم شما را با انواع نژاد های خروس لاری آشنا سازیم، لطفا با ما همراه باشید. بالها محکم و به بدن چسبیده و پرهای دم با زاویه ۴۵درجه بالاتر از امتداد پشت قرار گرفتهاست.

ولی لکه سفید روی پیشانی را حفظ میکند و بسته به زیر نژاد، کم وبیش موی مشکی از سینه تا پشت به صورت حلقه بیرون میزند و خطی سیاه همانند تاج گل دور گردن حیوان ظاهر میگردد که ظاهری منحصر به فرد، مخصوصاً به قوچ این نژاد میبخشد. از این دیدگاه که شاهکار تاریخ منظوم ایران است و قسمتهایی از شاهنامه نیز تاریخ منظوم ایران است، دو اثر با هم پیوند سرمتنیّتی برقرار میکند. با این کار پای جوجه شما قوی تر میشه.

تمام گاوها کور رنگ هستند و علت استفاده رنگ و لعاب برای لباس ماتادور، شنل در دست ماتادور و زرق و برقی که در مراسمات است فقط برای خوش رنگ تر شدن مسابقه است! پس از رسیدن گاوها به استادیوم، آنها را تا آماده شدن ماتادورها یا همان گاو بازان حرفهای در محل مخصوص نگهداری میکنند. به صورت کلی می توان مصرف گوشت پایتخت نشینان را منحصر به خرید گوشت قرمز گوسفندی و گوساله دانست. باید پر های خروس کاملا تخت باشد و به طور کلی ریخته نباشد و کامل باشد و از کوتاه کردن آنها در بیشتر موارد بپرهیزید، زیرا اگر مشکلی در پر ها و بال های آن وجود داشته باشد در مقابل خروس لاری دیگر ممکن است به مشکل بر بخورد و از حریف خود ببازد و از آن به او آسیب هایی برسد.

دانگ به چه معنی است؟ این هرس ها غالبا از تعدادی صفحات مدور تو گود که لبه آن ها تیز و برنده است تشکیل شده اند. آن­ ها دارای قدرت سازگاری خوب و تولید شیر بالا هستند. با این خیش خاک بریده می شود و بالا می آید. با شناخت انواع شکل تاج خروس لاری شما می توانید به راحتی یک خروس اصیل را از دورگه تشخیص دهید. رشد سر نسبت به بدن کوچک به نظر میرسد و فرم سر به اصطلاح ماری شکل میباشد. هر چه بال های محکم و چسبیده تری به بدن داشته باشد تاثیر زیادی در جنگیدن دارد و نیز گردنی قطور و رو به بالا علامت خروس لاری اصیل و نشان برتریت در میدان جنگ می باشد.

وی با بیان اینکه لقاح مصنوعی انجام می دهیم می گوید:علم و دانش به کمک بشر آمده و میزان زاد و ولد را در دام ها به مقدار زیادی بالا برده است. حدود ده بار هم این کار رو انجام بدین که این کار کمک زیادی میکنه که هنگام جنگ جوجه لاری وقتی به بالا پرید موقع فرود تعادل کافی رو داشته باشه و خودشو سریع جمع کنه . در ایل بختیاری نیز با وجود این که آهنگران/غربت بیشتر وسایل آهنی مورد نیاز بختیاریها از جمله تیغه های آهنی خیش را می سازد بختیاریها به آهنگر/غربت زن نمی دهند(کریمی، ص ۵۷-۵۸).

دیدگاهتان را بنویسید